UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виплати від МОМ на оренду житла: як їх отримати українцям у Литві

Кошти зможуть отримати вразливі категорії осіб.

Через повномасштабне вторгнення Росії багато українців були змушені залишили свої домівки та виїхати за кордон. Зокрема, деякі наші громадяни отримали тимчасовий прихисток у Литві. Для допомоги біженцям з України Міжнародна організація міграції (МОМ) у Литві покриє частину їх орендної плати за житло. Про це пише видання lrt.lt.

Одноразові виплати передбачені для українців, які прибули до Литви після 24 лютого 2022 року, щоб частково покрити перший і останній місяць оренди житла.

Читайте також: Українці в Литві зможуть обміняти водійські права без умов

Голова Представництва МОМ у Литві Ейтвідас Бінґяліс зазначив, що однією з найболючіших проблем, з якою стикаються українці, є оренда житла.

«Наше дослідження показує, що 73% українців мають труднощі з пошуком довгострокової оренди житла через високу вартість оренди, заставу в кілька місяців і недостатній дохід, тому ми вирішили допомогти, частково компенсувавши орендну плату. Ми сподіваємося, що цей захід допоможе українцям легше інтегруватися в Литві, особливо тим, хто працевлаштований і намагається самореалізуватися», – наголосив він.

У Представництві МОМ зазначили, що до участі в конкурсі запрошуються батьки з однією або кількома дітьми, сім'ї з трьома і більше дітьми, вагітні жінки, люди старше 60 років, сім'ї осіб з інвалідністю.

«Важливо також, щоб вони мали дозвіл на проживання або карту, видану міграційною службою, і договір оренди, підписаний щонайменше за 40 робочих днів до подачі заяви на підтримку, на період не менше 6 місяців. Договір оренди повинен бути зареєстрований в Реєстраційному центрі», – йдеться у повідомленні.

Подати заявку та заповнити анкету можна за посиланням.

В організації пояснили, що сума підтримки має не перевищувати 504 євро на місяць. Представництво МОМ у Литві також надасть кошти на придбання необхідних побутових товарів для орендованого житла.

Раніше експерт с питань пенсійного забезпечення Сергій Коробкін розповів, як зарахувати в стаж роботу у Литві.