UA / RU
Підтримати ZN.ua

Велика Британія готова арештувати прем'єр-міністра Ізраїлю

Водночас інші західні держави відреагували на рішення МКС не так однозначно.

Уряд Великої Британії підтвердив, що дотримуватиметься міжнародних юридичних зобов’язань і арештує прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, якщо він прибуде в країну. Ця заява пролунала після того, як Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт Нетаньягу за звинуваченням у "воєнних та злочинах проти людяності".

Про це повідомило видання Financial Times.

Читайте також: Ізраїль ставить під сумнів неупередженість судді МКС у справі про арешт Нетаньягу — Reuters

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, відповідаючи на запитання журналістів, зазначив, що країна завжди виконує свої зобов’язання відповідно до національного та міжнародного права. Водночас він утримався від коментарів щодо можливих сценаріїв реалізації ордера.

Заява Великої Британії з’явилася на тлі повідомлень про рішення Німеччини не виконувати ордер МКС. Представник уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт пояснив, що "історична відповідальність Німеччини перед Ізраїлем унеможливлює такі дії". Німеччина стала першою західною країною, яка оголосила про таку позицію.

Інші держави, зокрема Іспанія, Італія, Нідерланди та Ірландія, заявили про готовність виконувати свої зобов’язання перед МКС. Зі свого боку прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запросив Нетаньягу з офіційним візитом, що також демонструє відмінність у підходах країн до цього питання.

Читайте також: Байден обурився ордером МКС на арешт Нетаньягу та Галланта

Нагадаємо, МКС видав ордери на арешт Біньяміна Нетаньягу, ексміністра оборони Ізраїлю Йоава Галланта та лідера військового крила бойовиків ісламістського угрупування ХАМАС Мохаммеда Діаба Ібрагіма Аль-Масрі, відомого як "Дейф". Звинувачення стосуються злочинів проти людяності та воєнних злочинів, які, за даними суду, відбулися у період із 8 жовтня 2023 року до 20 травня 2024 року після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.

Про наслідки такого рішення МКС для України, та до чого тут справа Путіна писав оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті "Суд у Гаазі може прирівняти Нетаньягу до Путіна. Чому це погано для України".