UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Росії відкрили «кримінальну справу» щодо прокурора Хана та суддів Міжнародного кримінального суду

В Росії слідчі дії щодо Путіна вважають незаконними і навіть заявляють про навіть приготування до нападу представника іноземної держави. 

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу стосовно головного прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Ахмад Хана та суддів Міжнародного кримінального суду Томоко Акане, Розаріо Сальваторе Айтали  та Серхіо Херардіо Угаль, які прийняли рішення про видачу ордеру на арешт російського президента Владіміра Путіна та омбудсмена РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової за співучасть у викраденні дітей з України.

В Слідчому комітеті РФ заявили, що 22 лютого прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Ахмад Хан у рамках кримінального розслідування направив клопотання до Палати попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду для отримання ордера на арешт російських громадян Російської Федерації, на підставі чого судді Міжнародного кримінального суду винесли, за їхніми словами незаконні, рішення про арешт президента Російської Федерації та уповноваженого при президентові Російської Федерації з прав дитини.

В Росії стверджують, що кримінальне переслідування «носить свідомо незаконний характер», оскільки не бачать підстав для притягнення до кримінальної відповідальності Путіна.

«Відповідно до Конвенції про запобігання та покарання злочинів проти осіб, які користуються міжнародним захистом від 14.12.1973, глави держав користуються абсолютним імунітетом від юрисдикції іноземних держав. У діях прокурора Міжнародного кримінального суду є ознаки злочинів, передбачених ч. 2 ст. 299, ч. 1 ст. 30 ч. 2 ст. 360 КК РФ – притягнення свідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднане з незаконним звинуваченням особи у скоєнні тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і навіть приготування до нападу представника іноземної держави, котрий користується міжнародним захистом, з метою ускладнення міжнародних відносин», - заявили в російському СК.

Водночас у діях суддів МКС в Росії вбачають «незаконне взяття під варту» та «приготування до нападу на представника іноземної держави, що користується міжнародним захистом, з метою ускладнення міжнародних відносин».

Читайте також: Китай прокоментував ордер про арешт Путіна від МКС

17 березня Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт російського президента Владіміра Путіна та омбудсмена РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової за співучасть у викраденні дітей з України. Як наслідок, у 123 країнах, які ратифікували Римський статут, вони повинні бути заарештованими, після чого їх мають передати до суду.

Кремль заяви, що вважає видачу ордер на арешт Путіна «неприйнятним», та стверджує, що на згаданих вище осію не поширюються рішення МКС.

Водночас головний прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан заявив, що ордер на арешт російського диктатора Владіміра Путіна виданий пожиттєво і не матиме терміну давності.