Порівняно з першим кварталом 2024 року та базовим періодом – 2010 роком, спеціалісти визначили країни, де зростання вартості житла було рекордним, та країни, де є достатній рівень життя, але вартість використання житлових квадратних метрів скоротилася. Відповідне дослідження публікує Eurostat.
В цілому спеціалісти виявили понад 20 країн Європи, де вартість житла зросла. Рекордно зросла вартість житла в Естонії (+223%) та Угорщині (+207%). Дещо менше, але майже досягають рекордного рівня такі європейські країни, як Литва (+170%), Латвія (+140%), Чехія (+125%), Австрія (+108%) і Люксембург (+101%).
Як зазначають спеціалісти, зниження вартості спостерігалося в Італії, де ціна за житло стала дешевшою на 8%, та на Кіпрі, де відповідна вартість послуг зменшилася на 1,2%.
Щодо орендної плати за квартиру, то вона зросла в 26 країнах Європейського Союзу. Найвище зростання орендної плати за житло зафіксовано в Естонії – +201%, Литві (+174%) та Ірландії (+104%). Єдина країна, де відбулося зниження цін на оренду, – Греція. Тут орендна плата скоротилася на 19%.
Як повідомлялося раніше, в Україні визначили області, де вартість спорудження житла є найдорожчою та найдешевшою. Розрахунок виконали експерти Мінрегіонбуду станом на 1 квітня, обчислюючи вартість 1 квадратного метра загальної площі квартир будинку, з урахуванням податку на додану вартість. За підрахунками спеціалістів міністерства, найдешевшою областю для будівництва є Кіровоградська. Тут можна спорудити житло за ціною 18,3 тисячі грн. Майже такі самі розцінки є в Закарпатській та Житомирській областях – відповідно 18,7 та 18,9 тисячі грн.