Німецьке Федеральне відомство у справах міграції та біженців (BAMF) протягом повномасштабної війни Росії проти України ухвалило рішення стосовно понад 1500 клопотань ухилянтів від російської мобілізації, задовольнивши лише 90 із них. Депутат Бундестагу від Лівої партії Клара Бюнгер, яка отримала цю інформацію у відповіді Міністерства внутрішніх справ ФРН на свій парламентський запит, назвала це "гротескно низькою цифрою", передає DW.
Близько 1100 прохань відхилено на підставі Дублінської угоди, яка зобов'язує мігрантів подавати прохання про притулок у тій країні, де вони вперше перетнули кордон Євросоюзу.
Тож хоча формально відмова воювати належить до аргументів для отримання притулку в Німеччині, за словами правозахисників, які займаються допомогою росіянам-біженцям, ця процедура дуже важка, а кількість позитивних рішень мізерна.
У липні близько 70 європейських, міжнародних і російських правозахисних та антивоєнних організацій закликали Європарламент виробити "єдиний підхід до надання міжнародного захисту" росіянам, які не хочуть воювати.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Німеччині попросили політичного притулку близько 3500 росіян призовного віку.
Раніше цього місяця у відповідь на ідею української влади повернути з-за кордону чоловіків, які втекли з України від мобілізації за підробленими документами, в Міністерстві внутрішніх справ Австрії заявили, що "ніколи цього не зробили б".