UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд у Франції пішов у відставку, але продовжить працювати

Законодавчого терміну для уряду, що виконує обов'язки, не існує.

Французький центристський прем’єр-міністр Габріель Атталь і його уряд подали у відставку, однак залишатимуться на посадах виконуючих обов’язки до призначення нового кабінету після позачергових виборів.

Як пише Reuters, тимчасовий уряд керуватиме поточними справами у другій за величиною економіці єврозони, але не зможе подавати до парламенту нові закони чи вносити якісь серйозні зміни.

Його роль, зокрема, полягатиме у забезпечення проведення належним чином Олімпіади, яка розпочнеться 26 липня.

Раніше у Франції вже були тимчасові уряди, але жоден ніколи не залишався довше кількох днів. А втім не існує встановленого обмеження щодо того, як довго може працювати чинний уряд. Парламент не може змусити його піти у відставку.

Суворі правила розподілу влади зазвичай не дозволяють міністрам у Франції бути законодавцями одночасно.

Але їхні відставки, навіть якщо вони залишаться виконувати обов'язки, дозволять Атталю та іншим членам уряду залишатися в парламенті та брати участь у виборах президента асамблеї у четвер.

Президент асамблеї – посада, еквівалентеа спікеру, який організовує порядок денний палати та керує дебатами –  має вирішальне значення, надто з огляду на те, що досі незрозуміло, хто очолить уряд, адже жодна партія чи група не має абсолютної більшості.

Лівий альянс, який несподівано переміг на виборах, і який відтоді веде запеклу боротьбу за те, кого висунути на посаду прем’єр-міністра, сподівається домовитися про ім’я голови парламенту.

Для лівих, за їх словами, мета полягає у тому, щоб показати, що вони «мають те, що потрібно, щоб керувати більшістю в зборах». Для центристів це означає продемонструвати протилежне.

Президент Франції Еммануель Макрон закликав основні партії створити альянс, щоб сформувати уряд, варіант.

8 липня французький прем'єр вже подавав у відставку, однак президент не прийняв її.

Результати пропрезидентської партії на дострокових виборах є надто далекими від омріяного Емманюелем Макроном відновлення абсолютної пропрезидентської більшості. Але при цьому, судячи з дій президента, він не бажає і не готовий сприйняти свою поразку на цих виборах. Є багато підстав вважати, що на Францію очікує період політичної нестабільності.
За будь-яких умов політично послабленому Макрону буде ще складніше реалізовувати свої пропозиції з посилення підтримки України, які прохолодно зустріли політики та французьке суспільство.
Про це пише експосол України у Франції Олег Шамшур у статті «Макрон уникнув фіаско, але Україна опинилася в зоні сумнівів. Що відбувається у Франції».