Головним прихильником Росії під керівництвом Путіна в Німеччині є партія "Альтернатива для Німеччини" (AдН), яка нещодавно перемогла на виборах на східних землях Тюрингії та Саксонії. Поєднання цього успіху з підйомом популістської Лівої партії, яку очолює екс-комуністка Сара Вагенкнехт, створює серйозну загрозу для ліберальної демократії в Німеччині.
Таким чином, вплив успіху АдН і Лівої партії на виборах 1 вересня, який, ймовірно, буде посилений пізніше цього місяця в Бранденбурзі, буде також відчутний далеко за межами Німеччини. Антивоєнна і пропутінська пропаганда, що охопила німецьку громадську думку, сприяє зростанню радикального націоналізму на сході країни. Тим часом, провідні партії висловлюють сумніви в продовженні військової та фінансової підтримки Києва, повідомляє Деніел Джонсон, кореспондент газети The Telegraph.
Крім того, через серйозні поразки, яких зазнали всі три партії в коаліції, канцлер Олаф Шольц вважається приреченим на поразку. Очікується, що на федеральних виборах наступного року він і його партнери будуть усунуті від влади, а їх місце займе правоцентристський уряд на чолі з Християнсько-демократичним союзом (ХДС).
"Якщо Німеччина більше не буде протистояти російському вторгненню, це буде катастрофою не лише для України, але й може завдати смертельного удару по НАТО", — вважає автор.
Наразі Європа розділена щодо війни. Країни на лінії розмежування, такі як Польща та країни Балтії, переозброюються і готуються до російської загрози. Але країни, більш віддалені від війни, все ще витрачають надто мало коштів на оборону. Прикриваючись закликами до припинення вогню і мирних переговорів, дехто схиляється до умиротворення Москви.
"Незалежно від того, хто переможе в листопаді — Камала Гарріс чи Трамп, Європа залишатиметься вразливою до російської агресії та американського ізоляціонізму", — додає Джонсон.
Раніше Politico писало, що вибори на трьох східних землях Німеччини, ймовірно, приведуть до влади дружні до Росії партії. Це дасть Владіміру Путіну можливість посилити свої позиції в політиці країни.