UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українська армія має більше досвіду, порівняно з будь-якою армією НАТО — президент Чехії

Колишній генерал НАТО назвав слабкі та сильні сторони України для вступу до Альянсу.

Збройні Сили України мають значно більше досвіду, аніж будь-яка армія НАТО, оскільки жодна армія країн Альянсу не мала досвіду таких інтенсивних та великомасштабних операцій, заявив в інтерв’ю «Радіо Свобода» президент Чехії, генерал НАТО у відставці Петр Павел.

За його словами, перехід українського війська до цих стандартів НАТО почався майже одразу після анексії Криму, але з початком повномасштабного російського вторгнення прогрес значно пришвидшився.

«Тож на цьому етапі я б сказав, що українська армія, без сумніву, має найбільше досвіду, якщо порівняти її з будь-якою армією НАТО», – зазначив Павел.

Зокрема світ став свідком екстремального зростання українських військових можливостей, коли українські військові довели, що є надзвичайно стійкими та швидко навчаються.

Натомість недоліком української армії президент Чехії вважає надмірний різнобій її озброєння.

«Коли війна закінчиться, ЗСУ доведеться пройти через стабілізацію та уніфікацію обладнання. Але це технічне питання. Важливіше – це рішучість українських солдатів, їхня здатність імпровізувати, справлятися з непередбачуваними подіями. Я вірю, що українська армія в технічному плані, у плані процедур, якщо ще не готова, то дуже скоро буде готова відповідати стандартам НАТО», – заявив колишній голова військового комітету НАТО.

Що ж стосується членства України в Альянсі, то за словами Петра Павела, воно стане реальністю лише після закінчення війни, але президента України Володимира Зеленського дуже чекатимуть на липневому саміті НАТО у Вільнюсі, де ймовірно, буде оголошено довгостроковий план підтримки України.

«Я очікую дуже сильних заяв щодо підтримки України. … , що рівень нинішньої Комісії Україна-НАТО буде підвищено до рівня Ради, що також підкреслить набагато кращий статус України на цьому форумі. Але я б також дуже вітав чіткі формулювання про майбутнє членство України, коли війна закінчиться. Очевидно, що процес приєднання не може початися, поки країна перебуває у стані війни. Але я твердо вірю, що всі лідери зрозуміють, що участь України в НАТО і ЄС є, ймовірно, єдиною гарантією стабільності в цьому регіоні, зміцнення і НАТО, і ЄС, а також гарантією стримування Росії та її агресивної політики», – додав політик.

Читайте також: Для НАТО вигідно прийняти Україну, зокрема щоб отримати доступ до її ГТС – експерти

Раніше генсекретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що наразі не можна назвати чіткі рамки вступу України до Північноатлантичного Альянсу. За даними Міністерства оборони України, наша держава на саміті НАТО у Вільнюсі отримає алгоритм вступу до блоку.

Попри те, що сценарій запрошення України до НАТО вже у Вільнюсі виглядає як малореалістичний, у Києва насправді немає права на іншу позицію. Чому Україна все ж повинна наполягати на запрошенні до Альянсу на липневому саміті, пояснює Альона Гетьманчук у статті «Україна–НАТО: у Вільнюсі мають бути виправлені помилки Будапешта та Бухареста».