Посли Євросоюзу досягли згоди щодо використання прибутку від заморожених російських активів для допомоги Україні, йдеться у повідомленні головування Бельгії у Раді Європейського союзу у Х (раніше Twitter).
«Посли ЄС щойно досягли принципової згоди щодо пропозиції про використання надприбутку, пов'язаного із замороженими активами, для підтримки відновлення України», — йдеться у повідомленні.
У свою чергу, кореспондент «Радіо Свобода» у Брюсселі Рікард Йозвяк повідомив, що своїм рішенням посли Євросоюзу дозволили переказувати доходи від російських активів на окремий рахунок.
«Тепер залишилося домовитися про наступний крок — передачу грошей в Україну», — написав він.
Раніше повідомлялось, що адміністрація президента США Джо Байдена підтримує законопроект, який дозволить конфіскувати частину з близько 300 мільярдів доларів заморожених російських активів, щоб спрямувати кошти на відбудову України.
Проте низка єропейських держав виступили проти такого кроку через юридичні складнощі. Разом із тим, було досягнуто компромісу щодо оподаткування прибутку, який приносять ці заморожені активи, і переказу цих коштів Україні.
З моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну і накладення санкцій на державу-агресорку у світі було заморожено близько 400+ млрд дол. російських коштів.
Більшу частину цієї суми зосереджено в ЄС. Зокрема, в міжнародному депозитарії Euroclear, що розміщується в Бельгії, заблоковано 180 млрд євро із загальної суми суверенних активів Росії, тобто тих, які належать РФ як державі.
26 жовтня Euroclear відзвітував про фінансові результати за перші три квартали 2023 року.
Примітно, що прибуток, пов’язаний із підсанкційними активами, обліковується окремо. Це дає змогу зрозуміти, скільки є доходів саме від заморожених російських активів і на що може розраховувати Україна.
Детальніше розповідає Тетяна Хутор у статті "Доходи від російських активів зростають. Чи використає їх Україна?".