Парламент Угорщини не ратифікує заявку Швеції на вступ до НАТО до літніх канікул, оскільки не включив голосування щодо цього питання до порядку денного сесії наступного тижня. Про це повідомляє Reuters.
Угорські новинні сайти hvg.hu та index.hu повідомили, що парламент, в якому домінує партія "Фідес" прем'єр-міністра Віктора Орбана, знову відкладе голосування за ратифікацію заявки Швеції.
Пресслужба парламенту не підтвердила ці повідомлення, заявивши, що порядок денний сесії наступного тижня буде остаточно затверджений на засіданні комітету в четвер, 29 червня.
У своєму дописі у Facebook депутат від опозиції Агнес Вадай повідомила, що Орбан не внесе голосування щодо вступу Швеції до НАТО до порядку денного наступного тижня. Міністерство закордонних справ Швеції не відповіло на запит Reuters про коментарі.
Швеція і Фінляндія відмовилися від позаблоковості після вторгнення Росії в Україну минулого року, прагнучи більшої безпеки шляхом вступу до НАТО. Фінляндія стала членом НАТО у квітні, але для Швеції цей процес повільніший.
Швеція поставила собі за мету приєднатися до Альянсу на саміті 11-12 липня, і хоча вона має сильну підтримку з боку інших членів НАТО, включаючи Сполучені Штати, Туреччина та Угорщина поки що утримуються від ратифікації.
Процес ратифікації в Угорщині застряг у парламенті з липня минулого року. Орбан також вказував на “занепокоєння” щодо членства Швеції та Фінляндії в НАТО в лютому.
Серед інших критичних зауважень він звинуватив обидві країни в поширенні "відвертої брехні" про стан демократії та верховенства права в Угорщині, хоча угорські законодавці схвалили заявку Фінляндії наприкінці березня.
У квітні керівник апарату Орбана закликав Швецію вжити заходів для зміцнення довіри, заявивши, що відносини між Стокгольмом і Будапештом перебувають на найнижчій точці.
Очікується, що Угорщина підтримає вступ Швеції, як тільки Туреччина дасть сигнал про свої наміри, як це було з Фінляндією. Туреччина ратифікувала заявку Фінляндії в березні, але все ще виступає проти вступу Швеції, заявляючи, що Стокгольм переховує членів бойових угруповань, яких вона вважає терористами.