UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Женеві розпочалися секретні переговори щодо України

Початок війни 24 лютого призвів до паралічу ОБСЄ та Ради Європи.  А «світовий поліцейський миру, якою є ООН, також зараз безсилий перед обличчям цієї війни».

Через рік після початку російського вторгнення в Україну світ залишається багатополярним, де “різні сили хочуть нав'язати свій закон сильнішого”. Але заспокоює те, що Росії це не вдалося. Так охарактеризував в інтерв’ю виданню Le Temps нинішній стан речей на континенті через рік після початку наймасштабнішогоконфлікту в Європі з часів Другої світової глава швейцарської  дипломатії Ігнаціо Кассіс. В інтерв’ю він також дав зрозуміти, що в Женеві розпочалися секретні переговори щодо України.

Читайте також: Уряд Швейцарії звернувся до парламенту із пропозицією ухвалити новий пакет гумдопомоги для України

Напередодні МЗС Швейцарії відмовилося коментувати росЗМІ ці женевські переговори. Офіційний представник місії Швейцарії у Женеві Паола Серезетті заявила ТАСС, що така позиція обумовлена тим, що будь-які серйозні переговори, націлені на досягнення результату, мають відбуватися в умовах "максимальної конфіденційності".

Кассіс зі свого боку визнає факт переговорів, уточнює, що вони  відбуваються «в максимальному порядку», але «поки що не на вищому рівні».

“Незважаючи на відмову з боку Москви, (Швейцарська) Конфедерація продовжує пропонувати свої добрі послуги для пошуку вирішення конфлікту, – передає слова Кассіса lemalbleu.tv. – Одного дня ця війна закінчиться переговорами. Розбудова миру – це складна справа, яка вимагатиме багато дипломатії”.

Читайте також: Генасамблея ООН ухвалила резолюцію з положеннями української "формули миру": хто виступив проти

Багатополярний світ і війна в Україні 

Через рік після нападу Росії на Україну світ став багатополярним із тривожним поверненням до політики найсильнішого, вважає Ігнаціо Кассіс. «Ми спостерігаємо за регіональними державами, які ностальгують за своїм славним минулим і демонструють м’язи».

Читайте також: Фукуяма пояснив, чому Україна переможе у війні і що буде далі

Початок російського вторгнення 24 лютого 2022 року також призвів до паралічу Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Ради Європи, зазначив в інтерв’ю  федеральний радник. Крім того, «світовий поліцейський миру, якою є ООН, також зараз безсилий перед обличчям цієї війни».

Читайте також: Швейцарія встановила стелю цін на російські нафтопродукти

Швейцарія підтримуватиме Україну без військового втручання

Швейцарія продовжить підтримувати Україну, але без військового втручання, зазначає Кассіс: «Ми можемо виграти війну різними способами: військовим шляхом або за допомогою наших цінностей, таких як свобода, демократія та мир».