UA / RU
Підтримати ZN.ua

У справі про корупцію євродепутатів знайшли російський слід – прем’єр Польщі

Моравецький анонсував оприлюднення пов’язаних із історією документів.

Міністерство внутрішніх справ Польщі планує незабаром розкрити документи про вплив та підкуп російських служб євродепутатів, заявив в в інтерв’ю порталу i.pl прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. 

В грудні 2022 року в Європарламенті розгорівся корупційний скандал «Катаргейт» - двох депутатів Європарламенту підозрюють у лобіюванні інтересів Катару та Марокко за неправомірну вигоду.

«Сьогодні ми знаємо, що в корупції євродепутатів також проявилися російські сліди. Наш міністр внутрішніх справ незабаром розкриє документи про вплив російських служб, які корумпували євродепутатів», - сказав Моравецький.

На уточнення, чи йдеться про польських євродепутатів, він зазначив, що інформація стосується кількох євродепутатів, «але не з Польщі».

Він також додав, що у Польщі багато людей несвідомо долучаються до російської пропаганди, як у випадку протидії захисту кордону з Білоруссю.

«Білоруський напад на польський кордон через штучно викликану міграцію був прелюдією до російської агресії проти України. Це була спроба підірвати згуртованість Європейського Союзу, а також спроба дестабілізувати Польщу, щоб, коли Росія напала на Україну, ми більше не могли приймати українських біженців. Ця спроба провалилася, але, на жаль, серед опозиції залишилися журналісти та політичні активісти, які цього не розуміють», – зазначив глава польського уряду.

Читайте також: Катаргейт: бельгійська поліція заарештувала депутата Європарламенту

В грудні колишня віцепрезидентка Європейського парламенту, депутатка від Греції Єва Кайлі була позбавлена недоторканості та проходить у справі за звинуваченнями в участі у злочинній організації, відмиванні грошей і корупції. Також у справі був арештований помічник депутаткі Джорджі, та ще двоє осіб - колишній євродепутат П'єром Антоніо Панцері  та представник правозахисної групи  Нікколо Фіга-Таламанка.

Згідно з даними слідства, Панцері керував корупційною схемою та був заарештований після того, як поліція вилучила у нього вдома 600 000 євро готівкою.

Водночас генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок Лука Вісентіні подав у відставку менш як через місяць після вступу на посаду. Він зізнався в отриманні кількох десятків тисяч євро готівкою від євродепутата (тепер уже колишнього), котрий опинився в центрі корупційного скандалу в Європейському парламенті П'єра Антоніо Панцері.