UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Швеції хочуть до кінця року висунути звинувачення щодо підриву «Північних потоків»

Або закрити розслідування 

Шведське розслідування підривів на газопроводах «Північні потоки» перебуває на «делікатному» етапі, і прокурор сподівається вирішити, чи висувати будь-які звинувачення до кінця цього року. Нагадаємо, що «Північний потік» та новозбудований «Північний потік-2», призначені для транспортування російського газу, були знищені підводними вибухами у вересні 2022 року, коли російська влада вчиняла газовий шантаж щодо Європейських країн, які підтримали Україну у війні проти Росії.

«Ми сподіваємося завершити розслідування найближчим часом, але ще багато чого треба зробити… Під завершенням я маю на увазі, що ми закриваємо розслідування або приймаємо рішення про висунення звинувачень проти когось», – сказав Матс Люнгквіст в інтерв’ю Reuters, додавши, що прокуратура хоче прийняти рішення до кінця року. 

Читайте також: Кремлю не подобається версія про «український слід» на «Північних потоках», тому вони звинувачують США

Люнгквіст зазначив, що співпрацює з німецькою владою, але відмовився надавати подальші коментарі, пославшись на правила конфіденційності шведського слідства. У квітні прокурор заявив агентству Reuters, що причетність державного діяча до вибуху є «абсолютним основним сценарієм», хоча підтвердження осіб виконавців може виявитися складним завданням.

Вибухи відбулися в економічних зонах Швеції та Данії, і обидві країни заявляють, що вибухи були навмисними, хоча вони ще не визначили, хто несе за них відповідальність. 

Німеччина заявила, що в січні її слідчі здійснили рейд на судно, яке могло використовуватися для транспортування вибухівки, використаної для підриву трубопроводів. Німецькі ЗМІ Spiegel та ZDF повідомили, що судно могло використовуватися невеликою українською або проукраїнською групою. Реагуючи на публікації, в німецькому уряді заявили, що «не хочуть втручатися в будь-які спекуляції».

Читайте також: На місці вибуху "Північних потоків" перебувало російське судно з підводним човном

Про те, чому версія про «український слід» є фантастичною детально розібрав президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар у статті «Хто і навіщо придумав, що Україна підірвала «Північні потоки» на ZN.UA.