UA / RU
Підтримати ZN.ua

У школах Франції заборонять носіння мусульманської одежі

У школах Франції заборонять носіння абаї. Це довга, зазвичай чорна традиційна арабська жіноча сукня з рукавами, яку мусульманки одягають у громадських місцях. Про таке рішення заявив міністр національної освіти європейської країни, Габріель Атталь, передає France 24.  Він зазначає, що крок зробили в ім’я секуляризму і це має покласти край суперечкам навколо одягу, який носять деякі студенти.

Читайте також: Загроза ісламського тероризму в Європі: глава МВС Франції просить США допомоги перед Олімпійськими іграми

«Я вирішив, що більше не варто носити абайю в школі», — сказав Габріель Атта

Міністр, який з моменту вступу на посаду цього літа бажав твердості в питаннях секуляризму, вирішив, що відвідування школи в абаї було «релігійним жестом, спрямованим на перевірку опору Республіки світській святині, яку школа повинна становити».

«Якщо ви заходите в клас, ви не можете визначити релігію учнів, дивлячись на них».

Примітка ZN: як відомо з історії заборони такого одягу в Європі, це пов'язано з тероризмом і робиться із міркувань безпеки. Адже в просторому одязі легко сховати зброю, а деякі види традиційного мусульманського одягу, як паранджа чи бурка - ускладнюють ідентифікацію злочинця, яким зазвичай виявляється переодягнутий у жіноче чоловік. 

Читайте також: Праві сили Європи палять Коран: до чого тут конфлікт Туреччини та Швеції щодо вступу в НАТО

Питання цього традиційного одягу є делікатним, оскільки Французька рада мусульманського культу ( CFCM ) вважає, зі свого боку, що абая, довга сукня, яка прикриває жіноче тіло, не є мусульманським релігійним знаком. За словами Хауеса Сенігера, викладача IEP Ліона та фахівця з ісламізму, отвір цього одягу «більш неоднозначний, ніж вуаль».

У Франції, відповідно до закону від 15 березня 2004 року, «у школах, коледжах і державних середніх школах, носіння знаків або одягу, за допомогою яких учні виявляють релігійну приналежність, заборонено». Циркуляр визначає ці знаки як «ісламська вуаль»,  ярмолка чи хрест явно надмірних розмірів».

Читайте також: Українку заарештували за підозрою в співпраці з Ісламською державою

Національна освіта вже забрала згадку про абайю в циркулярі у листопаді, до того часу він розглядав цей одяг, як і бандани та довгі спідниці, також згадані, як одяг, який може бути заборонений, якщо він «носиться таким чином, щоб нібито демонструвати релігійність приналежність».

Попередник Габріеля Аттала, Пап Ндіайє, якого профспілки директорів шкіл запитали про збільшення кількості інцидентів, пов’язаних із цим одягом, відмовився «публікувати нескінченні каталоги з вказівками довжини суконь».