UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Польщі затримали українського журналіста Михайла Ткача

Журналіст «Української правди» каже, що знімав сюжет про транзит товарів між Польщею, Росією і Білоруссю

27 лютого польські правоохоронці затримали біля кордону Польщі з Білоруссю журналіста «Української правди» Михайла Ткача разом із оператором. Видання повідомляє, що вони знімали матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю – вони цікавилися тим, що відбувається на цьому кордоні в той час, як польські фермери блокують кордон з Україною.  

«Біля кордону Польщі із Білоруссю до нас під’їхали польські поліцейські і показали значок. Ми показали наші документи і посвідчення журналістські. Вони почали хапати наші камери, обшукувати… Далі нас привезли у комендатуру. Близько 10 людей почали обшукувати нашу машину, нас, повикидали наші речі на капот, забрали всі картки пам’яті з камер, забрали усі телефони, документи», – розповів Ткач, повідомляє УП, зазначивши, що «відзняті матеріали поляки частково видалили».

Під час обшуку
Українська Правда

Читайте також: В Польщі висипали кукурудзу з 8 українських вагонів, що прямували транзитом

За словами Ткача, він повідомив на допиті, що «ми знімаємо, як Польща торгує з Росією через Білорусь» та як сільськогосподарська продукція «йде з Росії і Білорусі в Польщу» – у той час, коли польські фермери блокують українсько-польський кордон.

Михайло Ткач під час спілкування з польськими силовиками
Українська Правда

«Було видно, що представники польської спецслужби перелякалися. Вони почали мене запитувати, хто ще про це знає, чи знають про це українські можновладці, український уряд. Розпитували, хто наші джерела, як ми про це дізналися, скільки часу ми працюємо над цією темою», – повідомив журналіст.

Читайте також: В Польщі висипали кукурудзу з 8 українських вагонів, що прямували транзитом

Після щонайменше чотирьох годин допиту Ткача й оператора відпустили. Увесь цей час журналістам не дозвляли ні з ким зв'язатися. В допиті брали участь поліцейські та представники спецслужби. Після того, як журналістам повернули картки пам’яті, стало відомо, що деякі відзняті матеріали були видалені, зазначає УП.

Коментар «Української правди»: «Команда УП обурена тим, що ситуацію вдалося вирішити лише після розголосу та втручання посольства України в Польщі. УП дякує послу та консулу за швидку реакцію та небайдужість».

Читайте також: Польщі слід працювати разом із Брюсселем, щоб допомога Україні не шкодила польській економіці — Дональд Туск

Закручуючись у тугу спіраль, напружені відносини між Україною і Польщею наближаються до катастрофи. Взаємні образи і претензії множаться з обох боків, а зважених і мудрих кроків для заліковування тріщини у стосунках не видно ані з боку Варшави, ані з боку Києва. Чому, звісно, невимовно радіє Москва. Як же так сталося, що за два роки ми дійшли від безпрецедентної солідарності поляків з українцями до недовіри такого рівня, що робить можливою блокаду кордону під час війни? Своє бачення причин нинішньої кризи у відносинах Києва і Варшави представляє політолог-міжнародник Олександр Шевченко в статті «Польсько-українська катастрофа. Що далі?»