UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Польщі посилять санкції проти РФ і закликають США прийняти новий пакет допомоги Україні

У ЄС обговорюють способи постачання боєприпасів Україні.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський анонсував на внутрішньополітичному рівні посилення санкцій проти Росії, а також закликав Конгрес США ухвалити пакет американської допомоги Україні. Про це він заявив на спільній конференції із головою дипломатії ЄС Жозепом Боррелем, який планує візит до Києва.

Санкції не можуть бути прийняті раз і назавжди, тому що ті, кому ми їх вводимо, знаходять способи їх уникнути, а нам доводиться затикати дірки в системі. Тобто санкції – одні, наступні пакети – два, реалізація – три. Я маю намір внести як внутрішньоурядові, так і - можливо, навіть законодавчі - ініціативи, щоб зробити нашу санкційну систему більш ефективною", - заявив глава МЗС, передає "Польське радіо".

Міністр закордонних справ нагадав, що Європейська рада "нарешті вирішила запустити план підтримки та відновлення України вартістю 50 мільярдів євро".

"Я закликаю Конгрес США, але, напевно, це наша спільна позиція – прийняти нарешті американський пакет допомоги", – заявив голова польської дипломатії.

"Ми говоримо про збільшення Європейського фонду миру та нашого оборонного бюджету на 5 мільярдів євро на цей рік", - також додав Сікорський.

Читайте також: Конфіскація російських активів та нові санкції – Зеленський розповів, над чим працює влада з партнерами

Він подякував Боррелю за "керівництво" у справі, за якою було вирішено, за його словами, розмістити доходи від заморожених російських активів на спеціальних рахунках. Сікорський висловив сподівання, що ці доходи згодом будуть переведені до України.

"І ми продовжимо роботу над наступними етапами, які, я сподіваюся, закінчаться передачею самих активів жертві агресії", - сказав Сікорський.

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель також заявив, що Європейський Союз має припинити експорт боєприпасів до третіх країн, щоб надати Україні більше допомоги щодо цього. У Варшаві він наголосив, що рішення з цього питання мають ухвалюватися державами-членами індивідуально.

"Сьогоднішня проблема не в нестачі потужностей європейської промисловості з виробництва боєприпасів. Справа не в тому, що нам доводиться купувати в інших, тому що ми не можемо виробляти самі. Ми вміємо виробляти, і значна частина нашої продукції експортується до третіх країн. Тому найкращий, дешевий та ефективний спосіб збільшити постачання боєприпасів до України – припинити експорт до третіх країн", - заявив Жозеп Боррель.

Так глави дипломатії Польщі та Євросоюзу відреагували на звернення міністра закордонних справ Чехії Яна Липавського, який закликав поширити закупівлі, що фінансуються Євросоюзом, на виробництво боєприпасів за межами Союзу.