UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Польщі місцева влада не погоджує фермерам нові перекриття доріг

Організатори протестів обіцяють судитися

У Польщі органи місцевого самоврядування почали відмовляти фермерам у нових дозволах на перекриття доріг під час їхніх протестів. Йдеться про ділянки доріг, які не знаходяться поблизу кордону з Україною, де блокування продовжується. 

«Уявіть собі, який параліч міста та субрегіону спричинять протестувальники... Служби запевнили мене, що така блокада міста загрожує паралізувати діяльність служб, може становити загрозу для щоденної безпеки мешканців нашого краю. Аграрії мають право на протест у своїй справедливій справі, ми лише закликаємо, просимо і заохочуємо їх: скористайтеся цим правом на інших ділянках національної дороги, ніж та, яку ви – з невідомих нам причин – обрали», – сказав мер міста Біла Підляська Міхал Літвінюк, апелюючи до «почуття відповідальності» організаторів протесту, що хотіли перекрити дорогу з 20 по 26 березня, повідомляє Gazeta Wyborcza.

Читайте також: Польські фермери анонсували блокування кордону з Німеччиною

За даними видання, аналогічно не погодили перекриття доріг чиновники місцевого самоврядування в Куявсько-Поморському воєводстві – громад Білого Блоту та Нової Веси-Вельки. Організатори фермерських протестів обіцяють оскаржити ці рішення місцевої влади у судах. 

Протести фермерів тривають вже кілька тижнів у Польщі та інших країнах ЄС. У Польщі їхні вимоги включають відмову від правил «Зеленої угоди», закриття кордонів від напливу агропродовольчої продукції з-за меж ЄС (в першу чергу з України) та захист тваринництва в Польщі.

Читайте також: Польські фермери відновили блокування пункту пропуску «Краківець»

Протести польських фермерів на кордоні затягнуться щонайменше ще на два місяці. Тож ми ще не раз зможемо побачити розсипане українське зерно, розкручені вагони чи побиті автівки наших перевізників. Чи є шанс відшкодувати ці збитки, розказує юрист Максим Боярчуков у статті «Хто, як і коли відшкодує втрати від розсипаного українського зерна» на ZN.UA.