UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Нідерландах склав присягу новий уряд на чолі з ультраправою “Партією свободи”

Новий кабінет міністрів Нідерландів розпочинає роботу на тлі посилення позицій ультраправих партій по всій Європі. 

У вівторок, 2 липня, склав присягу новий кабінет міністрів Нідерландів. Ультраправа партія популіста Герта Вілдерса вперше увійшла до складу уряду, повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Генсекретарем НАТО обрали прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте

Новий уряд на чолі з “Партією свободи” (PVV) Вілдерса має намір значно скоротити міграцію, що ознаменує найбільш жорсткий правий зсув у країні за останні десятиліття. Кабінет міністрів планує застосувати надзвичайне законодавство, щоб обмежити приплив мігрантів і домогтися виходу з міграційної політики Європейського Союзу.

"Партія свободи” отримала п'ять міністерств, за нею йде правоцентристська “Народна партія за свободу і демократію” (VVD), яка “контролює” чотири міністерства.

Міністром фінансів країни став представник VVD Елко Хейнен. Рейнетт Клевер з “Партії свободи” Вілдерса тепер є міністром зовнішньої торгівлі та відповідатиме, зокрема, за політику експортного контролю країни. Нідерланди були ключовим союзником у зусиллях США зі стримування потоку мікросхем до Китаю шляхом обмеження експорту голландського виробника ASML Holding.

Після неочікуваної перемоги на виборах у листопаді минулого року, плани Вілдерса сформувати правий кабінет виявилися складним завданням. Ультраправий політик був змушений відмовитися від амбіцій отримати посаду прем'єр-міністра, щоб “зрушити з мертвої точки” коаліційні переговори.

Натомість чотири коаліційні партії домовилися про призначення прем'єром Діка Схоофа, який не пов'язаний з жодною політичною силою. 67-річний Схооф був високопосадовцем у Міністерстві юстиції Нідерландів, після того, як протягом багатьох років очолював голландське розвідувальне (AIVD) та антитерористичне агентства (NCTV). 

Читайте також: Перші нідерландські винищувачі F-16 вже незабаром будуть в Україні — міністерка оборони

Новий уряд Нідерландів розпочинає роботу в той час, коли міграція є важливим питанням для виборців у Європі. Націоналістичні й ультраправі партії посилюють позиції по всьому ЄС. Зокрема, партія "Національне об'єднання" Марін Ле Пен та її союзники домінували в першому турі парламентських виборів у Франції.