UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Молдові спростували інформацію про дозвіл на транзит в Україну літаків F-16

Напередодні розганяли фейк, що у Молдові тимчасово базуватимуться літаки для України.

Міністерство оборони Молдови спростувало інформацію про те, що президентка Майя Санду нібито дозволила транзит через державу західних винищувачів F-16 для України.

У відомстві додали, що цей фейк розганяють у Telegram-каналах для «нагнітання страху в суспільстві», пише NewsMaker.

Читайте також: Разом з F-16 Україна отримає ракети дальністю ураження до 500 км

«Останніми днями в мережі з'явилася провокаційна дезінформація нібито міністерство оборони дозволило розмістити українські літаки F-16 на аеродромі в Маркулештах, або що Молдова готує українських солдатів до вторгнення в придністровський регіон. Ми категорично спростовуємо ці неправдиві повідомлення», спрямовані на нагнітання страху в суспільстві. Просимо громадян бути пильними та отримувати інформацію тільки з офіційних джерел», − зазначили у Міноборони Молдови.

Міжнародний аеропорт «Маркулешті» / скриншот ZN.UA

Читайте також: Нідерланди вирішили передати Україні ще шість F-16

Також у відомстві не підтвердили те, що Санду нібито домовилася з президентом України Володимиром Зеленським про дозвіл для літаків F-16 пролітали через повітряний простір Молдови.

Раніше молдовський міністр оборони Анатолій Носатий заперечив інформацію про те, що винищувачі F-16, які має отримати Україну, будуть тимчасово знаходитися на території аеропорту «Маркулешті» у північній частині країни. За його словами, за цими повідомленнями стоять «політики, котрі прагнуть дестабілізації в Молдові та Україні».

Читайте також: Прибуття перших шести F-16 з Данії в Україну може затриматися на пів року

Нагадаємо, у Румунії відкрили Європейський навчальний центр F-16 на військово-повітряній базі «Фетешті», де проводитимуться тренування українських пілотів.

На території США теж розпочалися тренування українських військових для подальшої роботи на винищувачах F-16. Мова йде не лише про відпрацювання льотної експлуатації, але й технічного обслуговування. Також Штати планують забезпечити потрібними запчастинами бойові літаки, які отримає Україна.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що перші успіхи українських пілотів на бойових літаках F-16 очікуються вже цього року. За його словами, усі держави, які пообіцяли надати F-16 Україні, дотримуються зобов'язань.

У Данії приземлилися норвезькі винищувачі F-16, на яких навчатимуться літати українські пілоти.