UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Молдові схвалили нову Стратегію національної безпеки: що вона передбачає 

Санду назвала Стратегію “відповіддю на радикальну зміну ситуації в регіоні”.

Парламент Молдови схвалив нову Стратегію національної безпеки, яку раніше презентувала президент країни Мая Санду. За це рішення проголосували 59 депутатів, повідомила пресслужба парламенту.

Остання Стратегія національної безпеки Молдови була прийнята у 2011 році.

Читайте також: Росія погрожує Молдові через приєднання до санкцій ЄС

Згідно з інформаційною запискою до документа, нова Стратегія необхідна у нинішньому геополітичному контексті, який характеризується нестабільністю і непередбачуваністю. Стратегія має на меті підвищити можливості Молдови запобігати та протидіяти ризикам національній безпеці, а також забезпечити процес європейської інтеграції та співробітництва з країнами-партнерами.

У документі зазначається, що війна РФ проти України наразі має серйозні наслідки для національної безпеки Молдови, в тому числі в економічній, фінансовій, енергетичній сферах та для громадського порядку.

Документ зосереджується на кількох концептуальних питаннях та встановлює методи і напрямки дій у сфері безпеки.

Серед цілей у документі, зокрема, перераховуються такі

Читайте також: У Молдові позбавили громадянства лідера Партії регіонів за підтримку війни Росії проти України

Стратегія національної безпеки Молдови прийнята на шестирічний період. Документ буде основою для розробки, доповнення та внесення змін до законів та інших нормативно-правових актів у сфері безпеки й оборони. 

Санду привітала рішення парламенту схвалити Стратегію національної безпеки, заявивши, що це “відповідь на радикальну зміну ситуації у регіоні”, повідомляє NewsMaker.

“У документі зазначено основні загрози та рішення для ефективної протидії їм. Сьогодні у нас є дві основні загрози: агресія Росії проти нашої країни і всього світу, а також корупція, що вкорінилася”, — зазначила Санду.

Читайте також: Представник України в ОБСЄ: Росія погрожувала Молдові на засіданні Ради міністрів

Раніше повідомлялося, що Молдова підписала угоду з НАТО, що передбачає підтримку обороноздатності. Країна також буде посилювати свої збройні сили у короткостроковій та довгостроковій перспективі.