UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Європі дозволили переобладнати арештовану суперяхту, пов’язану з Путіним – ЗМІ

Італія дозволяє неназваному власнику «Шахерезади» платити за персонал, технічне обслуговування та ремонт

Влада Італії, після того, як арештувала суперяхту «Шахерезада» (ймовірно, пов’язану із президентом Росії Владіміром Путіним), дозволила її неназваному власнику не лише оплачувати роботу персоналу та обслуговування, а й зробити переобладнання судна. 

Яхта вартістю 700 мільйонів доларів провела в тосканському порту Марина-ді-Каррара вже 15 місяців і її підсанкційний власник, якого влада Італії не називає, не витрачав час даремно, пише видання The Financial Times.

140-метрову яхту, якій лише чотири роки і яка може похвалитися 22 гостьовими каютами з позолоченими ванними кімнатами, двома вертолітними майданчиками і спа-центром, реконструює італійська компанія Italian Sea Group. Компанія підтвердила, що «переобладнання» судна тривало після того, як актив був заморожений владою, і що власник яхти оплачував роботи і технічне обслуговування, але відмовилася повідомити додаткові подробиці, в тому числі ім'я власника.

Читайте також: Поки Греція у вогні – міністра цивільної оборони побачили відпочиваючим на яхті

Агентство Agenzia del Demanio, яке управляє арештованими активами, підтвердило, що разом з міністерством фінансів погодилося дозволити власнику судна оплатити «роботи з технічного обслуговування», але відмовилося вдаватися в подробиці, оскільки «інформація про заморожені активи є засекреченою».

Італія ніколи публічно не називала ім'я власника яхти, хоча на момент її арешту вона заявила, що є «докази значущих економічних і ділових зв'язків з відомими елементами російського уряду, які підпадають під санкції ЄС». За словами людей, обізнаних із ситуацією в Римі та Брюсселі, власником яхти є Едуард Худайнатов, колишній виконавчий директор російської державної нафтової компанії «Роснефть», на якого ЄС наклав санкції в червні 2022 року.

У минулорічному повідомленні Bloomberg йшлося про те, що американські чиновники стверджували в судових документах, що Худайнатов був «підставним власником» двох яхт, у тому числі «Шахерезади», від імені Путіна. Financial Times відстежила власника яхти до компанії Beilor Asset Limited, що базується на Маршаллових островах. Тим часом дослідники, які працюють на ув'язненого російського опозиціонера Алєксєя Навального, також стверджують, що справжнім власником яхти «Шахерезада» є російський президент Путін, оскільки деякі члени її екіпажу були співробітниками Федеральної служби охорони. Кремль тоді заперечував ці звинувачення. Згодом персонал на борту яхти був замінений.

Читайте також: Російський бізнесмен судиться з урядом Британії за арештовану яхту

Представник Європейської комісії заявив, що «країни-члени ЄС несуть відповідальність за впровадження санкцій», і що заморожування активів не впливає на право власності на них. Відповідаючи на запитання про схему оплати утримання «Шахерезади», представник Єврокомісії сказав, що «витрати на утримання заморожених активів можуть бути оплачені визначеною особою» відповідно до «стандартного відступу від вимог».

Італія та Європейська комісія не підтвердили, хто є «визначеною особою» для «Шахерезади».

Згідно зі списком російських активів, заарештованих в Італії, з яким ознайомилася FT, «Шахерезада» є єдиним судном, чий власник не вказаний. Судно просто описано як: «суперяхта «Шахерезада» під прапором Кайманових островів вартістю близько 650 млн євро».

Читайте також: Кожна третя яхта у Чорногорії належить росіянам

Нагадаємо, що у березні 2022 року президент України Володимир Зеленський закликав уряд Італії конфіскувати яхту «Шахерезада» в рамках загальноєвропейських дій щодо тиску на Путіна та його соратників. 

Раніше повідомлялося, що арешт з яхти Royal Romance кума Путіна Віктора Медведчука можуть зняти.