UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЄС "шкодують" про те, що Монголія не заарештувала Путіна

У зовнішньополітичному відомстві ЄС відреагували на дії Монголії.

Європейський Союз висловив жаль з приводу того, що влада Монголії вирішила прийняти російського диктатора Владіміра Путіна та проігнорувала ордер Міжнародного кримінального суду на його арешт. Про це йдеться у заяві речника Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Петера Стано.

“Європейський Союз взяв до відома візит президента Росії Владіміра Путіна до Монголії 3 вересня, незважаючи на виданий проти нього ордер на арешт Міжнародного кримінального суду (МКС). ЄС шкодує, що Монголія, держава-учасниця Римського статуту МКС, не виконала своїх зобов’язань за статутом щодо виконання ордера на арешт”, – заявив Стано.

Він нагадав, що Владімір Путін перебуває під ордером на арешт МКС за міжнародні злочини, зокрема ймовірні злочини щодо незаконної депортації та незаконного переміщення дітей з тимчасово окупованих російською армією територій України.

“ЄС висловлює свою рішучу підтримку зусиллям із забезпечення повної відповідальності за військові злочини та інші найсерйозніші злочини у зв’язку з агресивною війною Росії проти України. У зв’язку з цим ЄС підтримує розслідування прокурора МКС в Україні та закликає всі держави-учасниці до повної співпраці”, – йдеться в заяві.

Читайте також: Енергетична залежність від РФ не дозволила Монголії заарештувати Путіна – Politico

Від імені ЄС речник вкотре заявив про непохитну підтримку Міжнародного кримінального суду, а також незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Візит російського диктатора до Монголії був першим після видачі судом ордера на його арешт 17 березня 2023 року. Монголія, як країна, що підписала Римський статут, мала заарештувати лідера РФ. Однак, за словами джерел Bloomberg, знайомих з підготовкою Кремля до візиту, Владімір Путін отримав запевнення перед запланованим візитом в тому, що його не заарештують в Монголії.

Міжнародний кримінальний суд закликав Монголію арештувати Путіна під час його візиту до країни. Раніше з таким закликом зверталися і в МЗС України

Водночас, у МКС додали, що за певних обставин держави можуть не арештовувати Путіна. Зокрема, якщо вони будуть змушені «порушити договірні зобов'язання з іншою державою» або якщо це «порушить дипломатичний імунітет особи або майна третьої держави».

Що означає відмова країни – члена МКС видавати Суду підозрюваного? Що загрожує державі, яка ігнорує зобов’язання за Римським статутом? Про це читайте в статті Гюндуза Мамедова на ZN.UA «Візит Путіна до Монголії: в чому проблема».