UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Грузії протестують проти закону про іноагентів, в парламенті відбулась масова бійка

Вночі силовики жорстко розігнали учасників протесту.

Парламент Грузії у середу, 1 травня, продовжив розгляд законопроєкту про іноагентів у другому читанні, який викликав хвилю протестів по країні. Так, під час обговорення у грузинському парламенті відбулась масова бійка, після чого розгляд питання призупинили. 

За даними грузинських Telegram-каналів, у сутичці взяли участь близько сорока депутатів – представників правлячої партії та опозиції.

Напередодні ввечері, 30 квітня, у Тбілісі понад 15 тисяч людей вийшли на мітинг проти закону про іноагентів. Після ходи мітингарів до парламенту їх жорстко розіграв спецназ – проти учасників протесту застосували сльозогінний газ, водомети та спецзасоби.

Вранці 1 травня Міністерство внутрішніх справ Грузії повідомило про затримання 63 учасників акції протесту проти закону про «іноагентів».

За даними МВС, під час розгону акції протесту постраждали шестеро поліцейських. Під час демонстрації також був сильно побитий голова опозиційної партії «Єдиний національний рух» Леван Хабеїшвілі, у якого вибили зуб та зламали ніс.

Читайте також: Європарламент закликав призупинити переговори про вступ Грузії до ЄС – причина

На підтримку протестувальників уже  висловилася президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. За її словами, таке насильство щодо мирних протестувальників абсолютно невиправдане,

«Відповідальність повністю лягає на уряд. Грузинський народ позбавлений права на мирний протест», – написала вона в мережі Х.

Правляча партія «Грузинська мрія» планує прийняти закон сьогодні або завтра, оскільки з 3 по 6 травня в Грузії офіційні свята, а також додаткові вихідні до 12 травня.

Згідно з законопроєктом, який висунула правляча партія Грузії, після його остаточного затвердження організацій, які отримують понад 20% свого фінансування з-за кордону, повинні будуть зареєструватися як «агенти іноземного впливу».

До їх числа належатимуть непідприємницькі (некомерційні) юридичні особи, мовники, власники ЗМІ, джерелом понад 20% від загального доходу якого протягом календарного року є «іноземна сила».