UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Світ змінився»: у Фінляндії переглянуть рішення щодо переходу на євроколію

У 2022 році Фінляндія відмовилася від ідеї перейти на євроколію, назвавши це економічно невигідним

Міністерство транспорту та комунікацій Фінляндії перегляне рішення щодо відмови від переведення залізничної колії країни на європейський стандарт. У Фінляндії, яка у 2023 році стала членом НАТО, досі використовується «царська» колія в 1524 міліметри (як у Росії та на території інших країн, що входили до СРСР).

«Ми вивчаємо, як швидко, за яких технологій і за якого бюджету можна було б поетапно змінити ширину колії залізниць відповідно до європейського стандарту», – заявила міністр транспорту та комунікацій Лулу Ранне, повідомляє Yle.

Читайте також: Росія — головний ворог Фінляндії — WSJ

За словами Ранне, перехід на євроколію «важливий з точки зору безпеки постачань, і він позитивно позначиться на Фінляндії».

Yle нагадує, що Єврокомісія ще у 2022 році на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну запропонувала Фінляндії почати використовувати нові залізничні колії відповідно до європейського стандарту – 1435 міліметрів. Тоді в Мінтрансі заявили, що зміна ширини колії невигідна економічно.

Зараз міністр транспорту каже, що «за останні роки світ змінився» і «з точки зору безпеки постачання була б важливою наявність ще одного залізничного сполучення зі Швецією».

Читайте також: Президент Фінляндії вважає найкращим способом уникнути війни  — “менше говорити й більше готуватися”

Нагадаємо, що уряд Фінляндії представив законопроект, що дозволяє зупиняти мігрантів, яких Росія направляє до європейського кордону. Цей законопроект, на думку Гельсінкі, може стати підґрунтям для вирішення проблеми на європейському рівні. Документ передбачає повернення мігрантів назад до Росії без розгляду заяв про надання притулку, що буде порушенням міжнародних зобов'язань Фінляндії в галузі прав людини.

Раніше уряд Фінляндії ухвалив рішення про безстрокове продовження закриття кордону з Росією – «поки не буде ухвалено інше рішення». У фінському МВС продовжують вважати, що потік мігрантів є одним із способів тиску РФ на безпеку та соціальну стійкість Фінляндії та ЄС загалом.