UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Бундестазі вважають Меркель відповідальною за війну в Україні. Також звинувачують Саркозі

Саме Ангела Меркель та Ніколя Саркозі 14 років тому виступили проти вступу України в НАТО.

Голова комітету з питань оборони Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн вважає ексканцлерку Німеччини Ангелу Меркель відповідальною за початок війни в Україні. В інтерв’ю RTL та n-tv вона зазначила, що у 2008 році в НАТО було багато тих, хто підтримував вступ України до Альянсу, однак Німеччина та Франція тоді виступили проти.

За словами Штрак-Ціммерманн, те, що Україна не стала членом НАТО, «було великою помилкою, яку зробили тоді французи та Ангела Меркель». Зокрема, у 2008 році українцям пообіцяли швидкий вступ до Північноатлантичного Альянсу. Однак проєкт провалився, бо Меркель і тодішній очільник Франції Ніколя Саркозі виступили проти з поваги до Росії, яка зараз розв’язала війну проти України. При чому Меркель захищала своє рішення 14-річної давнини вже й після повномасштабного вторгнення РФ. Вона й досі вважає, що вчинила правильно.

«Треба стати на бік України після нападу Росії і підтримати її зброєю. Але «історію Ангели Меркель доведеться переписати, особливо історію останніх кількох років і повну помилку», – сказала Штрак-Ціммерманн.

Водночас вона не вірить, що війна в Україні може тривати так довго, як Перша чи Друга світові війни. 

«Війна точно не триватиме чотири-п'ять років. Путін не розраховував на широку і стійку підтримку України… Путін думає, що ми повні слабаки», – сказала Штрак-Ціммерманн.

Читайте також: Меркель заявила, що міцний мир у Європі можливий лише за участі Росії

На початку квітня, після деокупації Київщини, президент України Володимир Зеленський звернувся до Меркель та Саркозі, запросивши їх завітати в Бучу, де російські військові під час окупації вбили щонайменше 400 мирних жителів. За словами Зеленського, саме це стало результатом «політики поступок РФ». Також він нагадав, що 14 років тому на саміті Альянсу була можливість «забрати Україну з «сірої зони» на сході Європи, з «сірої зони» між НАТО і Росією», та нею не скористалися. 

У Меркель заявили, що вона досі вважає, правильним рішення не приймати Україну в НАТО у 2008 році. Пресслужба колишньої канцлерки заявила про підтримку Меркель міжнародних зусиль, спрямованих на припинення війни РФ проти України. При цьому там не відповіли на запрошення Зеленського відвідати Бучу.