UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Болгарії фермери заблокували дороги через скасування заборони на імпорт українського зерна

Прем’єр країни заявив, що рішення ґрунтується на загальнонаціональних інтересах.  

У Болгарії фермери вийшли на протест по всій країні через скасування заборони на імпорт українського зерна до країни, який минулого тижня підтвердив парламент країни, пише видання Nova.

Близько 25 організацій аграрного сектору, серед яких не лише виробники зерна, а й фруктів та овочів, а також пасічники, частково заблокували або ускладнили рух на основних магістралях країни.

Мітингувальники вимагають насамперед  продовження заборони на ввезення з України соняшнику, пшениці, кукурудзи та ріпаку та введення заборони на ввезення нерафінованої олії, свіжих та заморожених овочів та фруктів, молока та молочних продуктів, м’яса та м’ясопродуктів, живих тварин, меду та продуктів бджільництва з України, а також посилення контролю за походженням, якістю та безпекою імпорту в країну сільськогосподарської продукції.

Також вони вимагають від уряду  виплати аграріям до 30 вересня цього року. повної суми відшкодування збільшених витрат на виробництво внаслідок війни в Україні та скасування ліміту допомоги.

При цьому учасники протесту вимагають від уряду чітких письмових зобов’язань виконати їхні вимоги із вказанням конкретних термінів.

Прем'єр-міністр Болгарії Нікола Дєнков зазначив, що основними організаторами цього протесту є виробники зерна. При цьому додав, що проблема, яку вони порушили, а саме з імпортом з України, вирішена. Паралельно він дорікнув фермерам у двох зірваних зустрічах, де він пропонував розглянути решту питань.

За його словами, рішення про припинення імпорту зерна з України до Болгарії не можуть приймати лише виробники і воно має враховувати загальну економічну та політичну ситуацію в країні.

«Існує конфлікт між виробниками зерна, тваринниками та виробниками овочів і фруктів, оскільки їхні інтереси розходяться. На зустрічі з тваринниками переважна більшість організацій, які брали участь, заявили, що вони «за» зняття заборони, тому що ціни на корми впадуть або принаймні більше не піднімуться, якщо ми будемо імпортувати соняшник з України», - пояснив Денков.

За його словами, протест, схоже, стосується запитів, які не можуть бути вирішені в бажаний термін, оскільки деякі з них пов'язані з рішеннями Європейської комісії.

Читайте також: У ЄС відреагували на заборону імпорту українського зерна з боку Польщі, Угорщини та Словаччини

Європейська комісія оголосила в п'ятницю, що не буде продовжувати тимчасові обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України. В той же час польський уряд ухвалив рішення про заборону імпорту українського зерна до країни, незалежно від позиції Європейської комісії.