UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Бельгії ультраправа партія виключила зі своїх лав ймовірного китайського шпигуна — Politico

Згідно з розслідуванням, політик протягом трьох років працював на розвідку Пекіна.

Бельгійська ультраправа партія Vlaams Belang (“Фламандський інтерес”) у п'ятницю, 15 грудня, виключила зі своїх лав колишнього сенатора Франка Креєльмана через звинувачення в тому, що він протягом трьох років працював на китайську розвідку. Про це повідомляє Politico.

Голова партії Том Ван Грікен оголосив про негайне виключення Креєльмана.

Читайте також: Экономічне шпигунство Китаю: глави ФБР та МІ-5 у спільній заяві попередили про загрози

“Його дії суперечать меті і суті, навіть назві нашої партії”, - заявив він.

Це відбулося після розслідування, опублікованого Financial Times, Der Spiegel і Le Monde, в якому детально описано, як китайське шпигунське агентство протягом трьох років нібито використовувало Креєльмана для впливу на дискусії в Європі з різних питань - від утисків демократії в Гонконгу до переслідування уйгурів у Сіньцзяні.

"Я ставлюся до цього дуже серйозно. Це фактично означає, що деякі люди саботують наше процвітання, нашу безпеку, нашу демократію зсередини, з боку партії, яка засідає в парламенті нашої країни, в Сенаті", - сказав прем'єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо.

Звинувачення проти Креєльмана включають зафіксовані текстові повідомлення, якими він обмінювався з представником китайського шпигунського агентства Даніелем Ву між 2019 і 2022 роками.

В одному з прикладів у звітах детально описується, що наприкінці 2022 року, коли канцлер Німеччини Олаф Шольц збирався відвідати Китай, Ву попросив Креєльмана переконати двох правих членів Європейського парламенту просувати ідею про те, що США і Велика Британія підривають енергетичну безпеку Європи.

Ву нібито написав про це Креєльману в текстовому повідомленні: “Наша мета - розділити американо-європейські відносини".

Креєльман працював у фламандському парламенті до 2014 року. До цього він був членом бельгійського Сенату. 

Читайте також: Китай проник у всі сектори економіки Великої Британії – звіт розвідки

Раніше глава Федерального відомства із захисту конституції Німеччини Томас Хальденванг заявляв, що Китай розширює шпигунську діяльність проти Берліна. За його словами, Пекін все більше зосереджується на політичному шпигунстві з метою впливу.