UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Балтійському морі обірвався підводний кабель між Фінляндією та Німеччиною

На думку експертів це може бути навмисна дія.

У Балтійському морі обірвався підводний телекомунікаційний кабель C-Lion1 між Фінляндією та Німеччиною. Несправність виявлено у понеділок, 18 листопада, йдеться у її пресрелізі фінської державної компанії Cinia, яка будує волоконно-оптичні мережі та надає телекомунікаційні послуги.

Зазначається, що пошкодження кабелю було виявлено після 4 ранку в понеділок.

“В результаті несправності комунікаційні з'єднання на підводному кабелі C-Lion1 не працюють. Причина несправності поки що не відома і наразі з'ясовується”, – йдеться у повідомленні.

У компанії додали, що ремонтне судно вже вирушило на місце аварії та розпочало ремонтні роботи. У Cinia уточнили, що точний час ремонту ще не відомий, але зазвичай час ремонту підводних кабелів становить від 5 до 15 днів.

Читайте також: Газопровід Balticconnector, який пошкодив китайський корабель, хочуть відновити вже у квітні

Обрив кабелю також підтвердив директор Центру кібербезпеки Traficom Самулі Бергстрьом, пише Yle. Проте він не уточнив, де саме стався обрив.

“Однак варто зазначити, що телекомунікаційні з'єднання Фінляндії з рештою світу проходять через кілька різних місць. Зараз одне з цих з'єднань вийшло з ладу, що може спричинити навантаження на інші. На пересічних громадянах це навряд чи матиме якийсь вплив”, – розповів Бергстрьом. 

На думку професора кібербезпеки в Університеті Ювяскюля Тапіо Франті, обрив кабелю, швидше за все, був навмисною дією, ніж нещасним випадком.

Підводний кабель C-Lion1 був введений в експлуатацію в 2016 році. Кабель має довжину 1173 км і пролягає між Сантахаміною в Гельсінкі та Ростоком у Німеччині. Це єдиний підводний кабель у Фінляндії, який веде безпосередньо до Центральної Європи.

Нагадаємо. США зафіксували посилення російської військової активності навколо ключових підводних кабелів і вважають, що тепер РФ може з більшою ймовірністю здійснювати потенційні диверсійні операції, спрямовані на виведення з ладу критично важливої частини світової комунікаційної інфраструктури