UA / RU
Підтримати ZN.ua

Турецьке торгове судно підірвалося на міні біля узбережжя Румунії — Reuters

Корабель зазнав незначних пошкоджень та згодом продовжив плавання.

Вантажне судно під прапором Туреччини підірвалось на міні у Чорному морі в четвер, 5 жовтня, біля узбережжя Румунії, повідомило агентство Reuters.

Британська морська охоронна компанія Ambrey заявила, що корабель натрапив на морську міні в 11 морських милях на північ від Суліни в Румунії, біля входу в Сулінський канал.

«Повідомляється, що на судні стався вибух приблизно о 09:20 за Грінвічем. Судно кинуло якір на короткий проміжок часу, щоб оцінити збитки», — йдеться в повідомленні.

Судно  зазнало незначних пошкоджень, екіпаж також не постраждав. Вже через дві години судно відновило плавання.

Джерело в українському уряді підтвердило агентству, що інцидент дійсно був. При цьому співрозмовник зазначив, що це, «ймовірно, міна часів Другої світової війни або фугасні міни, які залишилися там з минулого року», відмовившись від подальших коментарів.

У свою чергу голова консалтингової компанії Bosphorus Observer Йорук Ісік зазначив, що судно було Kafkametler зазнало незначних пошкоджень баластної цистерни, але екіпаж був у безпеці.

Ввечері четверга судно Kafkametler кинуло якір у каналі Дунаю поблизу українського терміналу Вилкове.

Це один із перших інцидентів за кілька місяців, пов’язаних із наїздом судна на морську міну. Страховики відносять Чорне море до зони високого ризику, а плавучі міни залишаються небезпекою.

Читайте також: Путінський флот відступає: Україна виграє битву за Чорне море — Atlantic Council

Минулого місяця Велика Британія звинуватила Росію в тому, що 24 серпня вона атакувала цивільне вантажне судно в порту в Чорному морі. Ракетна атака була успішно заблокована українськими силами оборони.

Велика Британія заявила, що працює з Україною та іншими партнерами, щоб забезпечити безпеку судноплавства, і використовує свої можливості розвідки та спостереження для моніторингу російської діяльності в Чорному морі.

У липні Росія вийшла з угоди, яка дозволяла Україні безпечно транспортувати продовольчі товари через традиційно основний експортний коридор.

Україна у відповідь створила тимчасовий «гуманітарний коридор» для вантажних суден , і відтоді кілька кораблів покинули порти Чорного моря України.