UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина може прискорити ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО — Bloomberg

Комітет із закордонних справ парламенту Туреччини працюватиме під час літніх канікул.

Парламент Туреччини дозволив своєму комітету із закордонних справ працювати під час більш ніж двомісячних літніх канікул, що розпочалися в суботу, 15 липня. Це дозволить країні прискорити процес ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО, пише Bloomberg.

Рішення парламенту фактично розчистило шлях до розгляду заявки Швеції без зволікань, якщо уряд звернеться з відповідним проханням. Парламент країни, перед тим, як піти на канікули до 1 жовтня, проголосував за те, щоб комітет із закордонних справ перебував «у режимі очікування».

Туреччина, єдиний член НАТО разом з Угорщиною, який ще не схвалив заявку Швеції, погодилася підтримати ратифікацію.

Вступ Швеції закріпить контроль НАТО над Балтійським морем і дасть Альянсу перевагу в Арктичному регіоні - обох стратегічних воротах для Росії, навіть в той час, коли Москва загрузла у вторгненні в Україну.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, виступаючи наприкінці саміту НАТО у Вільнюсі, заявив, що його уряд подасть відповідний законопроект після того, як Стокгольм поділиться новим планом придушення курдських груп, а також ймовірних прихильників невдалої спроби перевороту проти уряду Ердогана 15 липня 2016 року.

У суботу, 15 липня, в річницю спроби перевороту, Ердоган відвідає церемонію в парламенті, щоб згадати сотні загиблих, а також атаки на будівлю парламенту і кілька інших урядових установ.

Читайте також: Угорщина надсилає сигнал Швеції, що схвалить заявку на членство у НАТО восени

Швеція і Фінляндія відмовилися від позаблоковості після вторгнення Росії в Україну минулого року, прагнучи більшої безпеки шляхом вступу до НАТО. Фінляндія стала членом НАТО у квітні, але для Швеції цей процес повільніший. Туреччина, зокрема, звинувачувала Швецію в наданні притулку політичним активістам, яких вона вважає терористами. 

Ердоган відмовився від заперечень проти заявки Швеції, але повідомив, що вступ країни до Альянсу турецький парламент розглядатиме не раніше осені цього року. 

Також заявку Швеції повинна ратифікувати Угорщина. Однак в МЗС країни вже заявляли, що Угорщина підтримає заявку Швеції на вступ до НАТО, як тільки це зробить Туреччина.