UA / RU
Підтримати ZN.ua

Три країни ЄС наполягають на збільшенні інвестицій в оборону – The Guardian

Естонія, Франція і Польща виступили із закликом "терміново" підвищити обороноздатність Європи.

Три країни Європейського Союзу, а саме Польща, Франція та Естонія наголосили на важливості збільшення інвестицій в обороноздатність ЄС. Про це повідомляє The Guardian.

У документі, який потрапив до рук журналістів, три країни окреслили свої пріоритети для нової Європейської оборонно-промислової стратегії.

"Ми повинні забезпечити, щоб амбіції Стратегії були пропорційними і підкріплені конкретними діями, які підтримують нашу боєздатність. Ми перебуваємо в гонці проти часу", – йдеться у матеріалі.

Три країни зазначили, що стратегія має:

- Покращити довгострокову спроможність оборонної промисловості ЄС забезпечувати потреби наших збройних сил, зменшити стратегічну залежність і посилити здатність швидко нарощувати виробництво під час кризових ситуацій;

- Підтримувати фундаментальне збільшення рівня запасів боєприпасів, наявність ключових систем озброєнь та інших сил і засобів у країнах-членах, що вирішують вирішальні битви, в різних сферах;

- Посилити конкурентні переваги ЄС та його держав-членів у сфері технологій та інновацій (військового та подвійного призначення), в тому числі шляхом усунення вузьких місць, забезпечення безпеки ланцюгів постачання та покращення доступу до фінансування зростання;

- Посилити співпрацю з Україною та заохочувати участь Києва в її оборонно-промислових ініціативах.

Вони також попередили про необхідність достатнього фінансування для досягнення амбітних цілей.

Читайте також: «Ми вирішили не приходити»: посли ЄС відмовилися від зустрічі з главою МЗС РФ Лавровим

"Ми закликаємо Комісію представити конкретні варіанти фінансування, особливо на період до наступного довгострокового бюджету ЄС. Недостатнє фінансування зараз означатиме лише вищі витрати в майбутньому", – додали у документі.

Раніше міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна казав, що заяви президента Франції Еммануеля Макрона про можливе розміщення західних військ на території України змінили парадигму підтримки Києва.