Унаслідок нападу на різдвяний ринок у німецькому Магдебурзі, за вже уточненими даними, від наїзду на людей загинули щонайменше четверо людей і понад 200 дістали поранення. деякі постраждалі поранені дуже серйозно, тож кількість жертв може зростати.
Повідомлення про те, що наїзд на людей на різдвяному ярмарку в німецькому Магдебурзі скоїв сирієць, обійшло всі ЗМІ, однак воно виявилося помилковим. Оскільки терориста одразу ж затримали, через деякий час з'ясувалося, що підозрюваний - біженець із Саудівської Аравії, повідомляє Euronews.
Чоловікові 50 років. Талеб Абдулмохсен народився в Саудівській Аравії, а в 2006-му переїхав до Німеччини. Спеціаліст із психіатрії та психотерапії, він живе приблизно за 50 кілометрів на південь від Магдебурга, повідомила на пресконференції Тамара Зішанг, міністр внутрішніх справ землі Саксонія-Ангальт. Медичною практикою лікар займався в місті Бернбурзі, за 50 км від Магдебурга.
У соціальних мережах, активним користувачем яких він був протягом багатьох років, помітна його схильність до конспірологічних теорій і схвалення правоекстремістського світогляду. І ще - відверта ісламофобія. В інтерв'ю FAZ 2019 року Талеб Абдулмохсен назвав себе «найагресивнішим критиком ісламу в історії».
Він заснував онлайн-платформу, що допомагає громадянам Саудівської Аравії просити притулку в Німеччині, і стверджував, що держава надає притулок «сирійським джихадистам».
Текст його профілю на сайті X свідчить: «Німеччина хоче ісламізувати Європу». Він також звинуватив поліцію у використанні «брудної тактики» проти критиків ісламу.
Експерт із тероризму Пітер Р. Нойманн, який працює викладачем у Королівському коледжі Лондона, так прокоментував профіль злочинця на сайті X:
«Після 25 років роботи в цій сфері здається, що тебе вже ніщо не може здивувати. Але 50-річний саудівський екс-мусульманин, який живе у Східній Німеччині, любить АдН і бажає покарати Німеччину за її терпимість до ісламістів, - таке в мене в голові не вкладається».
Абдулмохсен оголосив на сайті X, що він помститься німецькій державі: «Я запевняю вас, що 100-відсоткова помста настане найближчим часом. Навіть якщо це коштуватиме мені життя».
Жорстокий інцидент вразив місто, довів його мера до сліз і затьмарив святковий захід, що є частиною багатовікової німецької традиції. Це також змусило владу кількох інших німецьких міст скасувати різдвяні ярмарки у вихідні дні як запобіжний захід. Але ж різдвяні ринки - це важлива частина німецької культури і невід'ємний атрибут свят.
Наприкінці минулого місяця міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер заявила, що цьогоріч немає жодних конкретних ознак небезпеки для різдвяних ринків, але слід проявляти пильність.
Канцлер Олаф Шольц написав на сайті X: «Мої думки - з жертвами та їхніми родичами. Ми підтримуємо їх і жителів Магдебурга».
Голова Європейської комісії та генеральний секретар НАТО також висловили свої співчуття на сайті X.
«Жахливі сцени з різдвяного ринку в Магдебурзі, - написав генеральний секретар НАТО Марк Рютте. - НАТО підтримує Німеччину».
За багатьма актами насильства в Німеччині стоять конспірологічні, правоекстремістські ідеї. За даними Федерального відомства кримінальної поліції, з 1990 року жертвами правого тероризму стали 109 осіб. Крім того, з 2019 року загальна кількість кримінальних злочинів і актів насильства, скоєних правими екстремістами, неухильно зростає.
Нагадаємо, у жовтні 2024 року в Німеччині заарештували підозрюваного в підготовці нападу на посольство Ізраїлю в Берліні. Затримано громадянина Лівії, який підтримує ідеологію терористичної організації «Ісламська держава» і обговорював плани нападу з членом угруповання в месенджері.
Уряд Німеччини опинився під тиском щодо посилення заходів безпеки після жорстоких нападів, включно з різаниною в місті Золінген наприкінці літа, внаслідок якої троє людей загинули та восьмеро - дістали поранення.