UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стрілець у Фіцо серед причин нападу назвав відмову надавати військову допомогу Україні – Pravda

Юрай Цінтула заявив, що не хотів вбивати прем’єра, а лише «завдати шкоди здоров’ю»

71-річний Юрай Цінтула, який вчинив замах на вбивство прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, серед причин нападу зазначив, що він хоче, щоб його держава надавала військову допомогу Україні, що припинилося після приходу партії Фіцо до влади. Про це зазначено у постанові суду щодо арешту Цінтули, уривки з якої наводить видання Pravda. 

«На судовому засіданні він заявив, що оскільки він не згоден з політикою нинішньої влади, з ліквідацією ÚŠP (антикорупційної прокуратури), не згоден з переслідуванням працівників культури та ЗМІ, а головне – хоче, щоб Україні надали військову допомогу, і вважає нинішню владу Іудою по відношенню до Європейського Союзу, тому він вирішив діяти», – йдеться у постанові суду, стверджує Pravda.

Читайте також: Поліція Словаччини розслідує версію організації замаху на Фіцо групи людей

Цінтула зазначив, що він вирішив «завдати шкоди здоров'ю» прем'єр-міністра Фіцо, щоб той не міг виконувати свої обов'язки, але він не мав наміру нікого вбивати.

«Він повторює, що вмів стріляти і цілився так, щоб точно не поставити під загрозу життя жертви. Він також був дуже обережним, щоб навіть випадково не наразити на небезпеку жодну людину в натовпі або охоронця. Він просить вибачення за свої дії у потерпілого, про що готовий сказати йому особисто на суді, якщо у нього буде така можливість, а якщо ні, то обов'язково вибачиться перед ним письмово», йдеться в постанові.

Читайте також: ЗМІ: Стан здоров'я Роберта Фіцо покращується

Нагадаємо, що Цінтулу допитали одразу після замаху на вбивство у відділку поліції, але перед цим один з працівників зняв відео, де підозрюваний сказав, що стріляв у Фіцо, бо «не згоден з політикою уряду» та зазначив, що «засоби масової інформації ліквідуються, чому нападають на RTVS? Чому Мазака звільнили з посади?», але при цьому не згадував Україну.

Ударні хвилі від замаху на словацького прем’єра Роберта Фіцо розійшлися далеко поза межами Словаччини, спричинивши резонанс у всій Європі. Цей інцидент, перший великий замах на політичне вбивство за останні два десятиліття, підкреслює крихкість демократичних інститутів на тлі зростання політичного екстремізму та поляризації на всьому континенті. Про те, що замах на Фіцо означає для Словаччини, Євросоюзу та України, в статті «Чекати не варто. Як Україні реагувати на замах на Фіцо» розповідає експертка Ради зовнішньої політики «Українська призма» Вікторія Кравчик на ZN.UA.