UA / RU
Підтримати ZN.ua

Страйк на кордоні з Україною: польська влада не домовилась з перевізниками 

Переговори між представниками влади і перевізників тривали упродовж трьох годин.

У Польщі відбулись переговори між перевізниками, які блокують кордон з Україною і представниками влади. Тригодинні переговори завершились безрезультатно, передає RMF24.

Як зазначає видання, перевізник Вальдемар Ящук сподівається, що “після сьогоднішньої зустрічі процес запуститься, щоб очікування перевізників виправдалися”.

Інший представник перевізників Томаш Борковський резюмував, що перевізники не чули жодних пропозицій щодо своїх вимог.

Читайте також: На польсько-українському кордоні страйкують ті водії, які раніше працювали в РФ та Білорусі – ФРУ

Щодо основної вимоги перевізників, держсекретар Рафал Вебер визнав, що питання відновлення видачі дозволів для українських перевізників не під силу уряду, і його потрібно вирішувати на рівні Брюсселя. 

Він зазначив, що намагається організувати лобіювання в кількох країнах, як це було із зерном. Йде мова про Словаччину, Угорщину, Румунію, а також країни Балтії.

Читайте також: У ЄС запевнили, що "транспортний безвіз" буде діяти до липня 2024 року

Вебер має провести зустріч з українським колегою про відновлення смуг для порожніх вантажівок, які повертаються до Польщі, та про систему реєстрації електронної черги.

Раніше повідомлялося, що через перекриття кордону з обох сторін кордону України і Польщі було заблоковано понад 20 тисяч транспортних засобів. Збитків через страйк перевізників зазнають не лише економіки України та Польщі, а й інших країн.

Читайте також: Блокада кордону шкодить не лише Україні, а й Польщі – оглядач

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники заблокували рух вантажного транспорту у напрямку трьох пунктів пропуску з Україною.

Блокада кордону у відносинах Києва та Варшави нова стара проблема. І оскільки перевізники не настільки впливові, як фермери, а офіційна влада Польщі не підтримує протест, він, ймовірно буде врегульований. До того ж ця історія шкодить самій Польщі. Детально про це читайте у статті Володимира Кравченка «Чи поступиться Україна тиском польських перевізників?» на ZN.UA.