UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спікер парламенту Угорщини не бачить "терміновості" у голосуванні щодо вступу Швеції до НАТО

Наразі заявку Швеції з усіх країн Альянсу не ратифікувала лише Угорщина.

Спікер парламенту Угорщини Ласло Кьовер заявив у четвер, 25 січня, що немає “жодної терміновості” у схваленні заявки Швеції на вступ до НАТО. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Орбан запросив прем’єра Швеції до Угорщини для обговорення вступу Стокгольма в НАТО

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який має дружні стосунки з президентом РФ Владіміром Путіним, попри війну Росії проти України, запевняв у середу, 24 січня, що закликатиме законодавців схвалити вступ Швеції за першої ж можливості.

Парламент країни наразі не працює. Опозиційна Угорська соціалістична партія обіцяла вимагати скликання позачергової сесії для схвалення заявки Швеції на вступ до НАТО, яке застрягло в законодавчому органі Угорщини з середини 2022 року, попри неодноразові обіцянки Орбана підтримати її.

"Я не сумніваюся, що одна з опозиційних партій, які послідовно діяли проти інтересів Угорщини, скликатиме (позачергове) засідання, але це, швидше за все, не вдасться. Я не відчуваю якоїсь особливої терміновості. Більше того, не думаю, що існує якась надзвичайна ситуація", - сказав Кьовер, який також є членом керівної партії Орбана "Фідес".

Читайте також: Орбан запевнив, що парламент Угорщини ратифікує членство Швеції в НАТО «за першої нагоди»

Після тривалої затримки, Туреччина все-таки ратифікувала заявку Швеції. Наразі вступ Стокгольма до Альянсу затримує тільки Будапешт, Приєднання до НАТО вимагає формального схвалення всіх країн Альянсу, включно з Угорщиною. Саме схвалення Туреччини вважалося найбільшою перешкодою.

Раніше Будапешт пояснював затримку схвалення заявки Швеції тим, що він називає неправомірними звинуваченнями з боку політиків Стокгольма у підриві демократичних прав. При цьому, Угорщина заявляла, що не хоче бути останньою країною, яка ратифікує вступ Швеції до Альянсу. 

Будапешт завжди, здавалося, наслідував приклад Туреччини, коли йшлося про розширення НАТО. Після затримок із ратифікацією заявки Фінляндії на вступ парламент Угорщини швидко проголосував за прийняття країни у березні минулого року, одразу після того, як президент Туреччини повідомив, що його уряд рухатиметься вперед у питанні ратифікації.