UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спікер парламенту Естонії: Завершуємо роботу над безпековою угодою з Україною

Він також закликав використати російські заморожені активи для відбудови України.

Cпікер естонського парламенту Рійгікогу Лаурі Хуассар на спільній з головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком пресконференції за результатами зустрічі в Києві заявив, що робота над безпековою угодою між державами знаходиться на завершальній стадії. Про це повідомляє Укрінформ.

"Поки що Росія не заплатила за свої шкоду і злочини. Ми маємо змусити їх заплатити, тому нам потрібно використати російські заморожені активи для відбудови України. В естонському парламенті якраз тривають дискусії навколо пропозиції використати ці активи на відбудову України. Ми пройшли перше читання і чекаємо на друге. У найближчі місяці ми фіналізуємо рішення", – зазначив чиновник.

За його словами, схожі дискусії тривають у європейських парламентах і Конгресі США, висловивши впевненість, що скоро буде ухвалено низку рішень в демократичних країнах - забрати не лише дохід від заморожених російських активів, але й самі активи для відбудови України.

Хуассар також наголосив, що Естонія ухвалила рішення щорічно надавати 0,25% від нашого ВВП Україні до 2027 року. Це означає, за його словами, що щороку понад 100 млн євро надходитимуть Україні в якості військової допомоги Україні щороку.

Читайте також: Світ в очікуванні політики "чого б це не коштувало" для європейської оборони — Bloomberg

"Не тільки Естонія, а й інші країни мають надавати 0,25% від ВВП в якості військової допомоги Україні, а також працювати у сфері довготривалих домовленостей. Ви маєте вже 7 угод, і ми завершуємо угоду з вами, щоб підписати цей спільний документ, і ви мали гарантії для продовження боротьби до переможного кінця", – сказав спікер естонського парламенту.

Раніше ЗМІ повідомляли, що два президенти країн Балтії закликали інші європейські країни зробити більше для підготовки до можливого збройного протистояння з Росією, розглядаючи всі можливі варіанти — від призову на військову службу і спеціального податку на оборону до різкого збільшення військових витрат.