Президент Польщі Анджей Дуда, на зустрічі з польським генералітетом у місті Легіоново, заявив, що на майбутньому саміті Північноатлантичного альянсу, який має відбутися у Вільнюсі 11-12 липня, Україна має почути сигнали щодо зближення з Альянсом. Про це повідомляє Укрінформ.
"Ми повністю усвідомлюємо умови для членства України, їх розуміє й Україна. Та попри це складно собі уявити майбутню архітектуру безпеки в Європі без України в НАТО, а також без членства України в ЄС. І найголовніше – складно собі уявити безпеку Польщі без вільної, незалежної і стабільної України", – зазначив президент Польщі.
Він нагадав, що це – "основа польської політики безпеки упродовж декількох десятиліть, яку ніхто не має ставити під сумнів".
Дуда також нагадав, що викликає занепокоєння ядерна ескалація з боку Росії, а також перекидання до Білорусі ПВК "Вагнер". Тож під час саміту НАТО з польського боку прозвучить сильний сигнал: російська політика, яка використовує погрози ядерної ескалації проти країн НАТО, не може залишитися без відповіді.
За його словами, у Вільнюсі польська сторона очікує насамперед на зміцнення військового виміру Альянсу, на рішення щодо нових, більш детальних оборонних планів, “які НАТО коли-небудь мало від періоду Холодної війни”.
"Ми очікуємо на декларації з боку НАТО про утримання в готовності сил для швидкого перекидання до кризових регіонів. З цим пов'язане питання про збільшення складів з озброєнням і військовою технікою у країнах східного флангу НАТО", – сказав глава Польщі.
За його словами, Варшава також чекає від саміту на зміцнення ланцюгів управління військами НАТО, що передбачає швидкий перехід з мирного стану у стан кризи й управління силами аж до кількасот тисяч військових, а також на ряд рішень щодо посилення оборонного потенціалу і збільшення можливостей співпраці ОПК країн Альянсу.
Президент РП оцінив як дуже добрий процес модернізації армії, особливо звернувши увагу на зміцнення системи ППО, а також посилення флоту.
"Я розраховую, що після введення в дію програми купівлі багатоцільових фрегатів швидко розпочнеться процедура придбання Польщею і підводних човнів", – додав він.
Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба напередодні саміту НАТО у Вільнюсі заявляв, що союзники по НАТО "досягли консенсусу", щодо усунення ПДЧ для нашої держави на шляху до Північноатлантичного альянсу.