UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сіярто звинувачує Євросоюз у бездіяльності та шантажі

Угорський дипломат обурений забороною на транзит Україною російської нафти.

Глава МЗС Угорщини Петр Сіярто обурений через те, що  Євросоюз нібито «нічого не зробив» відтоді, як його країна разом зі Словаччиною ініціювала консультації з Єврокомісією через заборону російській компанії “Лукойл” здійснювати транзит російської нафти через Україну. Про це дипломат написав на своїй сторінці у Фейсбук.

“Більше тижня минуло відтоді, як ми спільно ініціювали акцію Єврокомісії проти України щодо заборони поставок нафти. Більше тижня минуло, а Єврокомісія нічого не зробила. Брюссель мовчить, незважаючи на загрозу енергетичній безпеці двох країн-членів ЄС, незважаючи на кришталево чітке порушення Угоди про асоціацію ЄС”, – написав Сіярто.

Він висловив припущення щодо причин такого зволікання.

Сіярто припустив, що Єврокомісія є “настільки слабкою”, що “не здатна” відстояти інтереси “двох держав-членів проти одного кандидата”.

Читайте також: Російський "Лукойл" нарощує морський експорт нафти, щоб обійти "бан" від України - Reuters

У своїй другій версії він більше, ніж прозоро натякає на навмисні дії ЄК.

“Або все придумали не в Києві, а в Брюсселі. Навіть не український уряд, а Єврокомісія хотіла шантажувати дві країни, які підтримують мир, які відмовилися від поставок зброї”, – написав він.

Петр Сіярто закликав президентку Єврокомісії  Урсулу фон дер Ляєн негайно дати йому відповідь, чи дійсно Брюссель просив Київ заборонити транспортування нафти.

“Єврокомісія та особисто президент Урсула фон дер Ляєн мають негайно зізнатися: іи Брюссель просив Київ заборонити транспортування. А якщо ні – то чому Єврокомісія не вжила жодних заходів більше ніж за тиждень?”, – ремствує він.

Минулого тижня Словаччина та Угорщина поскаржилися, що припинили отримувати нафту від "Лукойл", оскільки Україна заборонила транзит російської нафти своєю територією. Обидві країни звернулися до Європейського Союзу та пригрозили Києву судом.

Раніше словацький прем'єр Роберт Фіцо запропонував рішення, яке, за його словами,  допоможе відновити транзит. Він заявив, що участь у цьому "технічному рішенні" мають брати кілька країн, зокрема, Словаччина.

Угорщина заявила, що продовжуватиме блокувати програму фінансування військової допомоги Україні на 6,5 млрд євро в рамках Європейського фонду миру, доки Київ не відновить постачання російської нафти.

Після вторгнення Москви в Україну ЄС заборонив імпорт російської нафти, що надходить до союзу морем, але дозволив таким країнам, які не мають виходу до моря, як Угорщина, Словаччина та Чехія в якості тимчасового виключення, продовжувати купувати паливо через нафтопровід «Дружба» з Росії до Європи, доки вони не знайдуть альтернативне рішення.