UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шенгенська зона розширилась ще на дві країни

Тепер до Шенгену входять 25 із 27 членів ЄС.

Румунія та Болгарія скасували контроль на сухопутному кордоні та стали повноправними членами Шенгенської зони вільного пересування Європейського Союзу. Нові правила в країнах почали діяти з 1 січня, повідомляє Reuters.

Відразу після опівночі 1 січня  міністри внутрішніх справ Болгарії та Румунії символічно підняли шлагбаум на мосту Дружби через річку Дунай, який є основним транзитним пунктом для міжнародної торгівлі, і вузькі місця є поширеними.

«Це історичний момент. Від Греції на півдні до Фінляндії на північ і аж до Португалії на захід – ви можете подорожувати без кордонів», - заявив прем'єр-міністр Болгарії Дімітар Главчев.

Перевірки на подорожі повітрям і морем з Болгарії та Румунії були скасовані в березні 2024 року, але перевірки на суходолі скасували лише в середу. Лише у грудні Австрія скасувала вето на приєднання країн до Шенгену, яке вона наклала із аргументом необхідності зупинити нелегальну міграцію.

Читайте також: Польща має намір завершити будівництво стіни на кордоні з Білоруссю до наступного літа — FT

Шенгенська зона включає тепер 29 країн, 25 із яких є членами Євросоюзу. З двох членів ЄС, які не входять до Шенгенської зони, Кіпр юридично зобов'язаний приєднатись до неї в майбутньому, а Ірландія зберігає право на неучасть, застосовуючи власну візову політику та перебуваючи в єдиному міграційному просторі разом з Сполученим Королівством.

Також до зони входять Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія, які не є членами ЄС. Ще  три європейські мікродержави — Монако, Сан-Марино та Ватикан — зберігають відкриті кордони для пасажирських перевезень зі своїми сусідами, і тому вважаються де-факто членами Шенгенської зони.