UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія щороку постачає своїм збройним силам від 1000 до 1500 танків - Пісторіус

Міністр оборони Німеччини вже не раз говорив про загрози, які являє собою розширення виробництва озброєнь в Росії.

Міністр оборони Німеччини Борис пісторіус у своєму виступі у Бундестазі 5 грудня зазначив. що військова загроза з боку Москви зростає. При тому Росія значно перевищує країни Євросоюзу в обсягах постачання танків, підкреслив міністр.

"Росія повністю перейшла на воєнну економіку й постачає своїм збройним силам щороку від 1000 до 1500 танків. Це приблизно удвічі більше, ніж у п'яти найбільших європейських країн, разом узятих", - сказав Пісторіус. "Нам зрозуміло: Росія становить найбільшу загрозу нашій безпеці й залишиться такою в осяжному майбутньому", - додав урядовець, передає DW.

Читайте також: На тлі російських ядерних погроз маємо переконатися, що наші засоби стримування сильні – Рютте

Раніше в інтерв'ю радіостанції Deutschlandfunk Борис Пісторіус визнав, що "в Балтійському морі зросла присутність російського військово-морського флоту і цивільних суден". Він нагадав, що там почастішали інциденти, унаслідок яких справа доходить до попереджувальних пострілів у повітря й у воду. 

"Ми свідомі щодо стратегічного значення Балтійського моря для багатьох, включно з Росією і Китаєм, зокрема в плані обходу санкцій", - зазначив міністр оборони ФРН. Він додав, що Німеччина "має справу з гібридним методом ведення війни" через який постають "загрози для інфраструктури".

Власне Борис Пісторіус уже не раз говорив на загрози, які становить масштабне розширення виробництва озброєнь Росією. Ще в квітні цього року Пісторіус вказав, що військово-промисловий комплекс РФ виробляє таку кількість зброї та боєприпасів, що перевищує потреби для ведення війни проти Україні. "Значна частина або частина того, що виробляється, уже не йде на фронт, а потрапляє на склади", - сказав він тоді.

Читайте також: Рютте: Маємо змінити траєкторію війни Росії проти України

Нагадаємо, напередодні очільник НАТО Марк Рютте різко розкритикував оборонні компанії, що входять до складу очолюваного США альянсу, заявивши, що вони виробляють надто мало, встановлюють надто високі ціни й постачають надто повільно, в той час, як НАТО прагне підтримати Україну і посилити її обороноздатність проти Росії. Рютте також заявив, що нинішній цільовий показник у 2% від економічного виробництва буде недостатнім для стримування атак у майбутньому