UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рішення про допомогу  Україні має бути ухвалене сьогодні, а не завтра – Мецола

Президентка ЄП зазначила, що воно має бути одностайним.  

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола заявила, що рішення про надання Україні 50 млрд євро фінансової допомоги має бути ухвалене сьогодні, а не завтра, і ухвалено одноголосно. Інакше легітимність ЄС буде підірвана.

«Україна – наш топ-пріоритет. Нам потрібні домовленості сьогодні, які мають бути домовленостями 27. Це вплине на нашу легітимність, наш авторитет та нашу передбачуваність. Безпека України – це безпека Європи», - цитує її заяву в четвер у Брюсселі після прибуття на позачергове засідання Європейської ради «Інтерфакс-Україна».

Мецола зазначила, що у питанні виділення Україні фінансової допомоги Європейський парламент є «співзаконодавцем».

«Європейський парламент хоче проголосувати якнайшвидше для того, щоб направити чіткі месиджі про те, що ми знаємо, що Україна потребує 50 млрд для того, щоб продовжувати боротися в цій війні для всіх нас, тому тріалог (переговори у тристоронньому форматі між Європарламентом, Комісією та Радою – ред) триває, переговори тривають – все, що нам потрібно, то це рішення сьогодні, тому що Україні потрібні гроші вчора, а не завтра чи післязавтра. І я сподіваюся, що ми зможемо сьогодні надати новини, яких Україна відчайдушно потребує», - сказала вона.

Читайте також: Трамп і Джонсон не можуть не розуміти, що «ставлять хрест» на пакеті допомоги Україні – експосол у США

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс минулого тижня заявив, що рішення про виділення Україні фінансової допомоги у Євросоюзі можуть ухвалити вже незабаром. Йдеться про близько 50 млрд євро, які блокує Угорщина.

І хоча члени ЄС мають план "Б" щодо відправки грошей до Києва, для цього буде потрібна ратифікація національними парламентами, що призведе до затримок і невизначеності. За даними Financial Times, Євросоюз саботуватиме економіку Угорщини, якщо Будапешт заблокує нову допомогу Україні на саміті цього тижня.  ЄС може позбавити Угорщину права голосу, якщо Орбан блокуватиме фінансування для України. Зокрема, Євросоюз може застосувати так звану статтю 7.