UA / RU
Підтримати ZN.ua

Reuters: НАТО "грає м'язами" на тлі Вільнюського саміту поблизу Росії та Білорусі

НАТО перетворило Вільнюс на фортецю, оснащену передовою зброєю, щоб захистити лідерів альянсу, які зустрінуться наступного тижня лише за 32 км від прикордоння Литви з союзницею Росії – Білоруссю, пише Reuters.

Читайте також: У програму Вільнюського саміту включили перше засідання Ради Україна-НАТО

Шістнадцять союзників НАТО направили загалом близько 1000 військових для охорони саміту 11-12 липня, який відбудеться лише за 151 км від самої Росії. Багато хто також надає передові системи протиповітряної оборони, яких бракує країнам Балтії.

"Було б більш ніж безвідповідально залишити наше небо незахищеним", - сказав президент Литви Гітанас Науседа.

Балтійські країни Литва, Естонія та Латвія, які колись перебували під владою Москви, але з 2004 року були частиною НАТО та Європейського Союзу, витрачають понад 2% своєї економіки на оборону, що є більшою часткою, ніж більшість інших союзників НАТО.

Але для регіону із загальним населенням близько 6 мільйонів людей цього недостатньо для утримання великої армії, інвестування у власні винищувачі чи передову протиповітряну оборону.

Читайте також: Рада звернулася до НАТО перед самітом у Вільнюсі

Німеччина розгорнула 12 ракетних установок Patriot, які використовуються для перехоплення балістичних і крилатих ракет або бойових літаків.

Іспанія привезла систему протиповітряної оборони NASAMS, Франція надсилає самохідні гаубиці Caesar, Фінляндія та Данія базують військові літаки в Литві, а Сполучене Королівство та Франція надають засоби боротьби з безпілотниками.

Польща та Німеччина направили вертолітні сили спецоперації. Інші надсилають заходи для боротьби з будь-якими потенційними хімічними, біологічними, радіологічними та ядерними атаками.

Для Науседи зусилля союзників із забезпечення безпеки повітря під час зустрічі лідера означають, що НАТО має терміново створити постійну протиповітряну оборону в країнах Балтії.

Читайте також: У Балтійському морі збільшили кількість військових кораблів країн НАТО перед самітом 

"Ми думаємо про те, що станеться після завершення саміту, і ми будемо працювати з союзниками, щоб створити ротаційні сили для постійної охорони повітря", - сказав він журналістам.