UA / RU
Підтримати ZN.ua

Речник Євросоюзу: Росія підриває Чорноморську зернову ініціативу не лише з політичних міркувань, а й задля фінансового прибутку

За його словами, для ЄС є пріоритетом повернення РФ до Зернової угоди.

Спікер Європейського Союзу Пітер Стано у Брюсселі на брифінгу заявив, що своїм виходом із Зернової угоди Росія хоче отримати додатковий прибуток для себе. Про це повідомляє Укрінформ.

"Росія підриває Чорноморську зернову ініціативу не лише з політичних міркувань, а й задля фінансового прибутку. Тому що вона більше експортують та підвищують прибутки від експорту свого зерна та добрив, намагаючись замістити українських виробників. На додачу вона вже кілька тижнів інтенсивно атакує портову інфраструктуру в Україні, щоб завадити поставкам альтернативними шляхами, такими як "коридори солідарності". Ця... варварська поведінка має припинитися", – зазначив речник ЄС.

За його словами, започаткування Чорноморської зернової ініціативи було наслідком злочинної агресії з боку Росії та блокування нею українського зернового експорту через Чорне море. Угода, укладена завдяки зусиллям ООН та Туреччини і до якої була долучена Росія, давала змогу поставляти десятки мільйонів тонн зерна споживачам у всьому світі, аби забезпечити продовольством найбільш уразливі країни та зменшити глобальну продовольчу кризу та зростання цін, спричинені діями Путіна.

"Ми закликаємо Росію негайно припинити злочинну агресію та незаконну блокаду Чорного моря. Поки вони тривають, ми підтримуємо зусилля ООН і Туреччини, а також будь-якої сторони, яка прагне повернути Росію до Чорноморської зернової ініціативи... Для нас це є пріоритетом... І ми, безумовно, підтримуємо всіх партнерів у зусиллях з пошуку шляхів, щоб переконати Росію повернутися до цієї угоди", – наголосив він.

Читайте також: Боррель: Той факт, що Путін не захотів продовжувати "зернову угоду", явно послабив позицію Росії

Стано додав, що поки дія Чорноморської зернової угоди не поновлена, Європейський Союз буде активно працювати з Україною та з партнерами, щоб знайти альтернативні шляхи для експорту української сільськогосподарської продукції, зокрема з використанням "коридорів солідарності".

Нагадаємо, російські окупаційні війська протягом понеділка, 4 вересня, били безпілотниками по Дніпропетровській області. Внаслідок атак отримало пошкодження одне з фермерських господарств, чим загарбники зіпсували 1500 тонн зерна.