UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Расистська політика»: у Великій Британії протестують проти нового законопроєкту щодо мігрантів

За офіційними даними, минулого року до Великої Британії нелегально прибули понад 45 тисяч мігрантів, перетнувши Ла-Манш на невеликих човнах, непридатних для далекого плавання. Багато цих човнів затонули, люди загинули.

Близько двох тисяч жителів Великої Британії 18 березня пройшли маршем по Даунінг-стріт у Лондоні, а також в інших містах країни, висловлюючи протест проти урядової ініціативи щодо заборони мігрантам, які нелегально перетнули кордон королівства з боку Ла-Маншу, подавати заявки на притулок, передає AFP.

Деякі протестувальники несли плакати зі словами «Жодна людина не є незаконною» і говорили, що законопроєкт уряду про міграцію - «нелюдський» і «незаконний».

«Люди в цій країні порядні... і вони готові розкрити свої обійми для людей, які тікають від жахливих обставин. Уряд намагається зробити цих людей не тільки небажаними, але й нелегальними. Ми не можемо класифікувати людей як нелегальних, це расистська політика расистського уряду», - сказав Марк Дейлі, один із організаторів протесту.

Нелегальних прибульців уряд пропонує затримувати і перевозити до «безпечних» третіх країн, таких як Руанда. Виняток готові зробити для неповнолітніх, але лише якщо ті будуть без супроводу. Управління ООН у справах дітей минулого тижня заявило, що воно «глибоко стурбоване» потенційним впливом законопроєкту на неповнолітніх.

Раніше цього місяця прем’єр-міністр Ріші Сунак заявив у Палаті громад, що зупинка нелегальної міграції через Ла-Манш є «пріоритетом народу».

Читайте також: У США значно почастішали злочини на ґрунті ненависті – ФБР

Міністр внутрішніх справ Суелла Браверман зараз перебуває у Руанді, щоб підтвердити свою відданість політиці уряду щодо депортації туди нелегальних мігрантів. Вона наполягає, що уряд має право зупинити перетин мігрантів через Ла-Манш, яких, за її словами, цього року може бути 80 тисяч.

«Ми не порушуємо закон», - сказала вона Sky News, стверджуючи, що її підтримує «переважна більшість» британської громадськості. За її словами, уряд дотримується своїх зобов’язань у міжнародному праві.

За інформацією The Guardian, протести проти ініціативи уряду відбулись також у Глазго та Кардіффі.

Тиждень тому під час саміту британського прем’єра Ріші Сунака та президента Еммануеля Макрона в Парижі стало відомо, що Велика Британія виплатить 576 мільйонів доларів протягом наступних трьох років у рамках угоди з Францією щодо боротьби з нелегальною імміграцією через Ла-Манш. Виділені гроші спрямують, насамперед, на фінансування нового центру утримання мігрантів у Франції.