UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президентка Грузії звернулася до Макрона і Мішеля через ситуацію в країні

Під час протистоянь із поліцією є постраждалі.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі звернулася до свого французького колеги Еммануеля Макрона та глави Європейської ради Шарля Мішеля щодо ситуації в країні, пов'язаної з прийняттям «закону про іноагентів», який опозиціонери називають «російським». Біля будівлі парламенту у Тбілісі відбуваються мітинги та сутички з поліцією.

Зурабішвілі висловила надію, що це питання розглянуто на спеціальному засіданні Європейської ради, запланованому на 17-18 квітня у Брюсселі, хоча його немає у порядку денному, пише «Грузія Online».

EPA-EFE/DAVID MDZINARISHVILI

Читайте також: Президентка Грузії Зурабішвілі звинуватила уряд країни у антизахідній позиції

«Я звернулася до Шарля Мішеля та Еммануеля Макрона з приводу ситуації тут, завтра засідання Європейської ради Євросоюзу», ‒ сказала Зурабішвілі.

Раніше президентка Грузії назвала спробу влади прийняти цей закон «прямою провокацією» і «російською стратегією дестабілізації», яка відбувається наперекір волі громадян і протесту партнерів.

EPA-EFE/DAVID MDZINARISHVILI

Читайте також: У Грузії заборонили проросійську партії, яка збиралася йти на вибори

Нагадаємо, 15 квітня у парламенті Грузії сталася масштабна бійка після того, як член опозиції Алеко Елісашвілі вдарив кулаком по обличчю лідера парламентської фракції правлячої партії «Грузинська мрія» Мамука Мдінарадзе, коли той виступав на трибуні під час обговорення суперечливого «закону про іноагентів».

Того ж дня у Тбілісі відбулися перші затримання мітингувальників, яких правоохоронці звинуватили у «хуліганстві та непокорі поліції».

Увечері 16 квітня поліція почала розганяти протестувальників навколо будівлі парламенту за допомогою сльозогінного газу та водомета. Деякі постраждалі звернулися за медичною допомогою.

Розгляд законопроєкту парламентарі, яких із будівлю довелося виводити спецназу, продовжать 17 квітня. У частини суспільства ці наміри викликають обурення. На їхнє переконання, цей закон подібний до того, що використовує в Росії Владімір Путін для знищення інакодумства.