UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Чехії Петр Павел закликав укласти справедливий мир для України

Президент Чехії вважає, що Європа несе відповідальність за сприяння встановлення миру в Україні.

На полях Мюнхенської безпекової конференції відбувається багато зустрічей лідерів європейських країн та представників адміністрації Трампа. І для них дещо стає несподіванкою та відкриттям, зокрема, настрій більшості європейських країн щодо України.

Читайте також: Зеленський у Мюнхені: про мирну угоду з Росією наразі не йдеться

Після розмови зі спеціальним представником США Кітом Келогом президент Чехії Петр Павел у п'ятницю, 14 лютого, опублікував у соцмережі Х коротку заяву, у якій повідомив, що навіть не розглядає відсутність за столом переговорів Європи та України.

"Мюнхенська конференція з безпеки за участю нових вищих представників ЄС та нової адміністрації США. Тема не може бути іншою, як шлях до справедливого миру в Україні та майбутнє трансатлантичного партнерства. Зі спеціальним представником США з питань України та Росії Кітом Келлогом ми говорили насамперед про передумови справедливого миру для України. Важливо, щоб і Україна, і Європа були повноправними сторонами переговорів, до яких Україна має вступити сильною та досягти гарантій, які запобігатимуть будь-якій майбутній російській агресії.", - написав у публікації Павел.

На конференції глава Чехії також зустрівся з новим керівництвом ЄС та новою адміністрацією США.

Читайте також: Зеленський у Мюнхені обговорив 16-й пакет санкцій ЄС проти РФ

Нагадаємо, президент Чехії Петр Павел раніше, у межах виступу на міжнародній конференції "Форум 2000", закликав союзників продовжувати надання підтримки Україні.

"Продовження повномасштабної війни Росії проти України призводить до подальшого зростання порушень прав людини, оскільки є джерелом натхнення для тих, хто не поважає інших. Навіть поки ми говоримо зараз, Україна потерпає від цілеспрямованих обстрілів цивільної інфраструктури, зокрема енерго- та теплосистем. Ми всі несемо відповідальність, щоб покласти край цьому занепаду міжнародних стандартів", – зазначив Павел.

Він також звернувся до світових лідерів і "особливо до Китаю, використовувати свій вплив для сприяння миру".