UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прем'єри Литви, Латвії та Естонії підписали декларацію про єдине регіональне застосування санкцій ЄС проти РФ

Сторони також домовилися заохочувати інші прикордонні країни дотримуватися такого ж підходу.

Прем'єр-міністри Литви Інгріда Шимоніте, Латвії Евіка Сіліня та Естонії Кая Каллас у середу, 20 грудня, підписали спільну декларацію про єдине регіональне застосування санкцій ЄС проти Росії, яка продовжує вторгнення в Україну, та Білорусі, яка є співучасником агресії. Про це повідомляється на сайті уряду Литви.

У декларації зазначається, що закриття лазівок та забезпечення ефективного застосування санкцій ЄС є критично важливим для посилення впливу обмежень та підриву здатності Росії продовжувати агресивну війну.

Читайте також: ЄС вже працює над 13 пакетом санкцій проти Росії – ОП

Документ зобов'язує забезпечити єдиний митний контроль та обмін інформацією, а відповідні органи влади країн Балтії мають прийняти регіональний підхід не пізніше 31 січня 2024 року.

Декларація зобов'язує митні органи країн домовитися про спільні методи розслідування у разі виявлення необґрунтованих шляхів переміщення товарів, вимагати додаткової документації про їхній транзит або кінцеве використання, а також додаткові декларації від виробників та експортерів для зменшення ризиків обходу санкцій.

Крім того, сторони домовилися заохочувати інші прикордонні країни дотримуватися такого ж регіонального підходу у застосуванні санкцій ЄС.

У декларації підкреслюється, що для країн Балтії вкрай важливо працювати разом, щоб забезпечити суворе й однакове застосування санкцій. Литва, Латвія та Естонія, підтримуючи однакове застосування санкцій на рівні ЄС, погоджуються з нагальною необхідністю прийняття регіонального підходу до імплементації обмежень, враховуючи унікальне географічне положення країн Балтії.

Читайте також: США запровадили санкції проти мережі, яка допомагає Ірану отримувати деталі для виробництва безпілотників

Раніше повідомлялося, що Рада ЄС офіційно ухвалила 12 пакет санкцій проти РФ, які мають завдати додаткового удару по здатності агресора вести бойові дії. Обмеження, зокрема, спрямовані проти прибуткових секторів економіки Росії та зусиль з обходу попередніх санкцій.