UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прем'єр Італії назвала пріоритети головування країни в G7

Мелоні також запевнила, що Італія продовжить підтримувати Україну.

Підтримка розвитку Африки та боротьба з небезпеками, які несе штучний інтелект (ШІ), будуть ключовими темами для Італії під час її річного головування в G7, заявила прем'єр-міністр країни Джорджа Мелоні. Серед інших питань, які, ймовірно, будуть домінувати — війна РФ проти України та війна Ізраїлю з ХАМАС у Секторі Гази, повідомляє Reuters.

Виступаючи на широкій прес-конференції у четвер, 5 січня, Мелоні запевнила, що Італія продовжить підтримувати Україну, а також попередила, що подальша ескалація конфлікту на Близькому Сході може мати "немислимі наслідки".

Читайте також: Україна та Італія обмінюватимуться знаннями у сфері відновлювальних джерел енергії

Мелоні вважає, що Захід повинен продовжувати постачати зброю і надавати матеріальну підтримку Києву.

"Єдиний спосіб досягти будь-якого дипломатичного рішення в Україні, будь-яких переговорів - це зберегти баланс між силами на місцях", - сказала вона.

Протягом року в Італії відбудуться низка міністерських зустрічей, в тому числі саміт лідерів у червні. Однак Мелоні хоче провести спеціальну сесію до червня, присвячену питанням ШІ.

"Я дуже стурбована впливом (ШІ) на ринок праці", - заявила вона на прес-конференції.

Також, за її словами, підтримка розвитку Африки буде центральною темою головування Італії в G7, оскільки життєво важливо стимулювати місцеву економіку і рівень життя, щоб переконати потенційних мігрантів не їхати в Європу.

Щодо війни у Секторі Гази, Мелоні закликала Ізраїль уникати жертв серед цивільного населення і заявила, що для палестинського питання необхідно знайти більш стійке рішення. На її думку, Європейський Союз повинен відігравати помітнішу роль у дипломатичних ініціативах.

Читайте також: У Німеччині та Італії найгірша ситуація з вилученням дітей із сімей біженців з України — омбудсмен

Італія перебрала на себе головування в G7, до якої входять США, Канада, Японія, Німеччина, Франція та Велика Британія. Перед цим у групі головувала Японія. 

Раніше повідомлялося, що лідери країн G7 під час зустрічі в лютому обговорять нову юридичну теорію, яка дозволить конфіскувати $300 мільярдів заморожених російських активів.