Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш вважає кандидатуру канцлера Німеччини Фрідріха Мерца найкращою в якості представника від Євросоюзу на мирних переговорах України та РФ. Про це повідомляє чеський мовник Ceske Noviny.
Раніше Мерц направив до Брюсселя лист із пропозицією розглянути можливість надання Україні статусу асоційованого члена Європейського Союзу. На його думку, саме асоційований статус в умовах війни міг стати сигналом політичної підтримки для України, оскільки повноцінне членство викликає широкі дискусії в колах європейських країн.
Раніше в РФ заявляли, що хотіли б бачити на позиції переговірника колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера, який нещодавно здійснив візит до Москви. Міністр у справах Європи при МЗС Німеччини Гюнтер Кріхбаум назвав кандидатуру Шредера неприйнятною.
