UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туск: Польща та Україна здатні крок за кроком в атмосфері взаєморозуміння виходити з історичних петель

"Найважливіший екзамен для обох народів, щоб про історію говорити без емоцій і щоби обидва народи шанували свої очікування, вразливість".

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським заявив, що Київ і Варшава зможуть знайти спільну мову щодо "суперечливих моментів" в історії обох держав. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Журналістка запитала у очільника польського уряду, коли його країна відновить українські могили на території Польщі, які були зруйновані вандалами, чи матиме Польща ще вимоги до України, щоб історичні питання не перешкоджали майбутньому двох держав, щоб залишити їх у минулому.

"Найважливіший екзамен для обох народів, щоб про історію говорити без емоцій і щоби обидва народи шанували свої очікування, вразливість. Якщо якась польська родина хоче поховати останки своїх предків, то це не є політика. Це є природна річ. Кожен розуміє в Україні і Польщі таку людську потребу. Ця має бути правом людини поховати своїх рідних. Мені дуже залежить на тому, як і моїм співвітчизникам, щоб здатність українців і поляків до розв’язання важких історичних проблем стала фірмовим знаком обох держав і народів, таким показовим знаком, що ми дуже помудрішали через десятиліття і століття буття разом і окремо", – зазначив політик.

Туск наголосив, що спільним завданням є те, щоб "щось з історії боліло менше", Польща та Україна здатні, щоб "в атмосфері взаєморозуміння виходити крок за кроком з історичних петель".

Читайте також: Туск про підтримку України: "Ми не можемо дати все. Ми в певному сенсі також є прифронтовою державою"

"До пекла пішли б ті, які в ситуації сьогоднішній, витягували історію, щоб сваритись і битись між собою. Знаєте, хто б найбільше б тішився, якби ми почали сваритись. Я роблю все, щоб той хтось не міг тішитися з цієї нагоди. І я багато присвячуюсь, щоб історія нас не ділила", – додав він.

Раніше очільник польського Міноборони Владислав Косіняк-Камиш заявляв, що підтримка Польщею вступу України у Європейський Союз неможлива без вирішення питання "Волинської трагедії".